Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.08.2020, 00:01

Štýlový ideál nielen do mesta. Vyskúšali sme francúzsku novinku z Trnavy

  • Z ponuky Peugeotu sme v redakcii vyskúšali dve benzínové prevedenia s rôznymi typmi prevodovky. Osemstupňový automat a šesťstupňový manuál nového modelu Peugeot 208.
  • Prečítajte si naše dojmy a postrehy spoza volantu týchto dvoch menších levíčat.
Štýlový ideál nielen do mesta. Vyskúšali sme francúzsku novinku z Trnavy
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

Peugeot zažíva mimoriadne zaujímavé obrodenie. Pomerne odvážne dizajnové črty, ktoré nájdeme pri predošlých modeloch ako napríklad Peugeot 3008, Peugeot 508 či 2008 sa dostali aj do menšieho a nenápadnejšieho nového modelu Peugeot 208. Aj vďaka nim tak tento automobil na cestách neprehliadnete.

O potenciáli 208mičky bola presvedčená aj porota hodnotiaca v ankete Európske auto roka 2020. 60-členný hodnotiaci tím zložený z európskych automobilových novinárov ocenil dizajn, technológie a vyzdvihol najmä širokú ponuku motorov.

Z tejto ponuky sme v redakcii vyskúšali síce iba benzínové prevedenia, zato však s dvoma typmi prevodov. Osemstupňový automat a šesťstupňový manuál. Prečítajte si naše dojmy a postrehy spoza volantu týchto dvoch menších levíčat.

​​Manuál či automat. To je otázka

Z veľkej škály motorizácií si môžete zvoliť benzínové či dízlové pohonné ústrojenstvo, prípadne čisto elektrickú verziu. Ak preferujete jazdu s dízlom, čaká na vás v ponuke jedine motor 1.5 BlueHDi s výkonom 75 kW a výhradne so 6-stupňovým automatom. V základnej výbave Like začína na sume vyše 14-tisíc eur.

​V našom prípade sme si však užívali benzínový 8-stupňový automat v kombinácii s motorom 1.2 PureTech s výkonom 96 kW, teda 130 koní. Druhým bol benzínový 6-stupňový manuál 1.2 PureTech s výkonom 74 kW. Pre lepšiu orientáciu v článku, verzia s automatom je v sivej farbe Silver Arctic a manuálna verzia má nádhernú sýtu žltú Faro.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.