Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.08.2020, 00:01

Štýlový ideál nielen do mesta. Vyskúšali sme francúzsku novinku z Trnavy

  • Z ponuky Peugeotu sme v redakcii vyskúšali dve benzínové prevedenia s rôznymi typmi prevodovky. Osemstupňový automat a šesťstupňový manuál nového modelu Peugeot 208.
  • Prečítajte si naše dojmy a postrehy spoza volantu týchto dvoch menších levíčat.
Štýlový ideál nielen do mesta. Vyskúšali sme francúzsku novinku z Trnavy
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

Peugeot zažíva mimoriadne zaujímavé obrodenie. Pomerne odvážne dizajnové črty, ktoré nájdeme pri predošlých modeloch ako napríklad Peugeot 3008, Peugeot 508 či 2008 sa dostali aj do menšieho a nenápadnejšieho nového modelu Peugeot 208. Aj vďaka nim tak tento automobil na cestách neprehliadnete.

O potenciáli 208mičky bola presvedčená aj porota hodnotiaca v ankete Európske auto roka 2020. 60-členný hodnotiaci tím zložený z európskych automobilových novinárov ocenil dizajn, technológie a vyzdvihol najmä širokú ponuku motorov.

Z tejto ponuky sme v redakcii vyskúšali síce iba benzínové prevedenia, zato však s dvoma typmi prevodov. Osemstupňový automat a šesťstupňový manuál. Prečítajte si naše dojmy a postrehy spoza volantu týchto dvoch menších levíčat.

​​Manuál či automat. To je otázka

Z veľkej škály motorizácií si môžete zvoliť benzínové či dízlové pohonné ústrojenstvo, prípadne čisto elektrickú verziu. Ak preferujete jazdu s dízlom, čaká na vás v ponuke jedine motor 1.5 BlueHDi s výkonom 75 kW a výhradne so 6-stupňovým automatom. V základnej výbave Like začína na sume vyše 14-tisíc eur.

​V našom prípade sme si však užívali benzínový 8-stupňový automat v kombinácii s motorom 1.2 PureTech s výkonom 96 kW, teda 130 koní. Druhým bol benzínový 6-stupňový manuál 1.2 PureTech s výkonom 74 kW. Pre lepšiu orientáciu v článku, verzia s automatom je v sivej farbe Silver Arctic a manuálna verzia má nádhernú sýtu žltú Faro.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Vyskúšajte digitálne predplatné a dočítajte článok až do konca.
-89%

MIMORIADNA AKCIA

Získajte prístup ku kompletnému obsahu
len za 1 €

VYSKÚŠAŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.