Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.07.2020, 18:20

Skvelý pomer ceny a výkonu. Vyskúšali sme extravagantný model s jednou chybičkou

V HN sme sa bližšie pozreli na najvýkonnejšiu hybridnú verziu modernizovaného predvedenia Toyoty C-HR s dvojlitrovým hybridným ústrojenstvom Dynamic Force.

Skvelý pomer ceny a výkonu. Vyskúšali sme extravagantný model s jednou chybičkou
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Kompaktné SUV Toyota C-HR patrí k pomerne obľúbeným modelom na slovenskom trhu. I keď sa predajnými číslami možno nevie priamo porovnávať s českým bestsellerom v podobe Škody Octavie či Fabie, stále patrí k často sa vyskytujúcim vozidlám na našich cestách. A to aj napriek tomu, že v ponuke nenájdete naftovú verziu a dizajn nemusí korešpondovať s vkusom každého.

Úspech však model zažíva aj na iných trhoch a automobilka sa na popularitu snaží patrične reagovať. Prináša teda modernizovaný variant, spolu s ktorým sa k nám dostáva aj zaujímavé predvedenie so silnejším hybridným ústrojenstvom a prívlastkom Dynamic Force. Práve alternatívny hybridný pohon slúži ako náhrada za absentujúci diesel v ponuke motorizácií modelu. Čo ponúkne táto japonská štýlovka a skutočne si zaslúži takú výraznú pozornosť?

Dizajn, ktorý rozdeľuje
Samotný vzhľad a jeho posúdenie je subjektívna záležitosť, avšak C-HR sa nedá odoprieť, že svojím zovňajškom dokáže prilákať pozornosť okolia. Zároveň však ľudí delí - niekomu sa dizajn páči, ďalší nad ním láme palicu. Pred štyrmi rokmi, keď sa na autosalóne v Ženeve predstavila jej sériová verzia, stále pripomínala odvážnymi krivkami skôr futuristické koncepty budúcnosti.

Počas prvého roku sa v Európe predalo 120-tisíc kusov a, čo je ešte zaujímavejšie, osem z desiatich áut využívalo hybridný pohon. Dnes už patrí C-HR viac než 400-tisíc majiteľom a modernizácia má celý model ešte zatraktívniť. Oproti predchodcovi pôsobí modernejšie, sviežejšie a najmä v kombinácii s „lávovým“ lakom vytŕča z davu aj v upchatých mestských uliciach.

Vyhrajte 5 x predplatné balíka Digital na rok

Zaregistrujte svoju emailovú adresu cez formulár nižšie a ste v žrebovaní.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.