Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.06.2020, 07:35

Vyskúšali sme praktický Batmobil od BMW. Atraktívnu novinku si zamilujete

Po verzii M850i Coupé a Convertible zavítal do HN aj variant GranCoupé s párom dverí navyše. Ako dopadol týždňový redakčný test?

Model BMW radu 8 si mnohí fanúšikovia automobilov pamätajú z 90. rokov, keď sa táto štýlovka vyrábala. Po ukončení produkcie v roku 1999 však upadla bez nástupcu do zabudnutia a dnes rezonuje najmä medzi zberateľmi, keďže sa radí k vyhľadávaným mladým veteránom so stále stúpajúcou cenou.

Takmer po dvoch dekádach sa však mníchovský výrobca vrátil k tomuto označeniu a priniesol na trh priamu náhradu za ukončený rad 6 práve s označením rad 8. Mnohým bolo už pri predstavení úvodnej verzie Coupé jasné, že časom ponuku doplnia aj ďalšie karosárske verzie po vzore „šestky“, a tak sa postupne dostal na trh rad 8 Convertible i GranCoupé. No a práve posledný, naozaj praktický štvordverový variant sme dostali do rúk.

Stredobod pozornosti

Je absolútne jedno, kam prídete. Ak sú tam živé bytosti, strhnete ich pozornosť priamo na seba. A nemusíte sa ani veľmi snažiť. Novinka GranCoupé je síce iba štylizovaný sedan, no v BMW to zvládli na jednotku s hviezdičkou. Už na pohľad je to vyvážené a veľmi atraktívne auto, ktoré bolo v našom prípade ešte zabalené do matnej sivomodrej farby s čiernymi 20-palcovými diskami kolies, spod ktorých vykúkali modré výkonné M brzdy.

Strecha sa smerom k zadnej časti zvažuje a je ukončená decentne zdvihnutou hranou, ešte umocňujúcou dynamický pocit z vozidla, či štvoricou elegantne ukrytých koncoviek výfuku v otvoroch nárazníka. Predná agresívna časť zaujme nielen výraznou maskou chladiča a športovým nárazníkom, ale i výkonnými laserovými LED svetlami, za ktoré sa 1 923 eur určite oplatí priplatiť.

Zaujímavosťou je, že v útrobách systému si viete nastaviť, aby pri aktivovaných denných svetlách svietili okrem predných i zadné. Touto vychytávkou by sa mali inšpirovať aj ďalší výrobcovia – ocenia to najmä okolití vodiči, ktorí vás budú lepšie vidieť. I keď verzia Convertible a Coupé vyzerá nepochybne veľmi dobre, GranCoupé posúva úroveň „osmičky“ v našich očiach ešte o stupeň vyššie. Extra pár dverí modelu jednoducho pristane.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 71% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.