Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.06.2020, 07:35

Vyskúšali sme praktický Batmobil od BMW. Atraktívnu novinku si zamilujete

Po verzii M850i Coupé a Convertible zavítal do HN aj variant GranCoupé s párom dverí navyše. Ako dopadol týždňový redakčný test?

Model BMW radu 8 si mnohí fanúšikovia automobilov pamätajú z 90. rokov, keď sa táto štýlovka vyrábala. Po ukončení produkcie v roku 1999 však upadla bez nástupcu do zabudnutia a dnes rezonuje najmä medzi zberateľmi, keďže sa radí k vyhľadávaným mladým veteránom so stále stúpajúcou cenou.

Takmer po dvoch dekádach sa však mníchovský výrobca vrátil k tomuto označeniu a priniesol na trh priamu náhradu za ukončený rad 6 práve s označením rad 8. Mnohým bolo už pri predstavení úvodnej verzie Coupé jasné, že časom ponuku doplnia aj ďalšie karosárske verzie po vzore „šestky“, a tak sa postupne dostal na trh rad 8 Convertible i GranCoupé. No a práve posledný, naozaj praktický štvordverový variant sme dostali do rúk.

Stredobod pozornosti

Je absolútne jedno, kam prídete. Ak sú tam živé bytosti, strhnete ich pozornosť priamo na seba. A nemusíte sa ani veľmi snažiť. Novinka GranCoupé je síce iba štylizovaný sedan, no v BMW to zvládli na jednotku s hviezdičkou. Už na pohľad je to vyvážené a veľmi atraktívne auto, ktoré bolo v našom prípade ešte zabalené do matnej sivomodrej farby s čiernymi 20-palcovými diskami kolies, spod ktorých vykúkali modré výkonné M brzdy.

Strecha sa smerom k zadnej časti zvažuje a je ukončená decentne zdvihnutou hranou, ešte umocňujúcou dynamický pocit z vozidla, či štvoricou elegantne ukrytých koncoviek výfuku v otvoroch nárazníka. Predná agresívna časť zaujme nielen výraznou maskou chladiča a športovým nárazníkom, ale i výkonnými laserovými LED svetlami, za ktoré sa 1 923 eur určite oplatí priplatiť.

Zaujímavosťou je, že v útrobách systému si viete nastaviť, aby pri aktivovaných denných svetlách svietili okrem predných i zadné. Touto vychytávkou by sa mali inšpirovať aj ďalší výrobcovia – ocenia to najmä okolití vodiči, ktorí vás budú lepšie vidieť. I keď verzia Convertible a Coupé vyzerá nepochybne veľmi dobre, GranCoupé posúva úroveň „osmičky“ v našich očiach ešte o stupeň vyššie. Extra pár dverí modelu jednoducho pristane.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.