Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.06.2020, 11:10

Najväčšia malá štýlovka? Toto je jasná voľba, ak sa chcete na cestách odlíšiť

Ako dopadol test kompaktného crossovera od pomerne menej známej značky? Ide pritom o akúsi "ľudovejšiu" prémiovku.

Najväčšia malá štýlovka? Toto je jasná voľba, ak sa chcete na cestách odlíšiť
Zdroj: Youtube/TopSpeed.sk

Automobily značky DS nie sú na slovenských cestách príliš častým javom a aj v očiach verejnosti nejde o práve najznámejšiu značku vozidiel. Najmä teda v porovnaní so stálicami typu Peugeot, Opel či Citroën. No a práve s posledným menovaným má novinka spoločného viac, než sa na prvý pohľad môže zdať.

Od roku 2009 ide totiž o luxusnú divíziu automobilky Citroën, ktorú spoločnosť - respektíve vedenie skupiny PSA v roku 2017 oddelilo a vytvorilo tak samostatnú značku DS Automobiles. V poslednom období pritom zišlo z jej výrobných pásov hneď niekoľko zaujímavých a najmä poriadne štýlových modelov.

Spojenie nie úplne rozšíreného povedomia o tejto značke a zároveň štýlového zovňajšku všetkých jej vypustených modelov zaistí, že majitelia sa budú na cestách poriadne odlišovať od zabehnutej konkurencie.

Redakcia TopSpeed.sk si teraz vzala pod ruky novinku v podobe DS3 Crossback, kompaktného atraktívneho crossovera s nápadným dizajnom. Ako test dopadol a čo možno od modelu s prémiovým nádychom očakávať? Dozviete sa v kompletnej videorecenzii vyššie.

Pripravené v spolupráci s TopSpeed.sk.