Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.05.2020, 07:35

Naftová limuzína od Škody. Vyskúšali sme špičkovú Octaviu za vyše 30-tisíc eur

Aké sú naše úvodné dojmy po prvých stovkách kilometrov za volantom najnovšej generácie Škody Octavie?

Koronakríza zmenila plány snáď každému naprieč svetom. Obmedzenia v súvislosti so zamedzením šírenia nového koronavírusu nám prekazili veľkolepé plány a nemohli sme tak vycestovať na hneď niekoľko úvodných jázd s dôležitými automobilovými novinkami, ktoré na trh tento rok prichádzajú. 

Medzi ne sa nepochybne radila i nová, v poradí už štvrtá generácia českého modelu Škoda Octavia, ktorú sme si mali vyskúšať v slnečnom prostredí gréckej Kréty. O to viac nás preto potešila možnosť vyskúšať si s drobným odstupom času na jeden deň, no v domácich podmienkach a medzi prvými v Európe dizajnovo krajší, elegantnejší a najmä výbavou Style Plus nabitý variant liftback.

​Naše prvé dojmy sme nazbierali po odjazdení vyše 400 kilometrov a hneď na úvod môžeme povedať, že Octavia sa medzigeneračne opäť posunula o úroveň vyššie. Stále si však zachováva praktickosť a užívateľskú prívetivosť, hoci s mierne vyššou cenou a bohatšou výbavou. Nepochybujeme preto, že opäť pôjde o predajný trhák nielen na domácom, ale i slovenskom trhu.

Elegantný vzhľad a jedinečný interiér

Automobilka sa zrejme snažila, po pomerne kontroverznej podobe faceliftovej verzie tretej generácie modelu Octavia, vzhľad svojej očakávanej novinky zjemniť a upokojiť tak rozvírené diskusné vody. Podarilo sa jej to a najmä nami testovaná verzia liftback vo výraznom červenom lakovaní dokáže upútať pozornosť okolia. 

Predná časť je aktuálne obohatená o štíhle svetlomety, ktoré už v základe dostanete s modernou LED technológiou. Jedným z mnohých prvkov príplatkovej výbavy, ktorý by sme však pre zvýšenie bezpečnosti a komfortu odporúčali, sú Matrix LED svetlá s funkciou vyrezávania oproti idúcich vozidiel.

Smerom k zadnej časti sa strecha elegantne mierne zvažuje a klesanie je "ukončené" vekom kufra so štýlovou ostrou hranou. Pri prvom pohľade na vozidlo (najmä v kombi prevedení alebo z prednej časti) si môžete Octaviu dokonca veľmi ľahko pomýliť s vyššie stojacim Superbom. 

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 74% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.