Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.05.2020, 07:35

Naftová limuzína od Škody. Vyskúšali sme špičkovú Octaviu za vyše 30-tisíc eur

Aké sú naše úvodné dojmy po prvých stovkách kilometrov za volantom najnovšej generácie Škody Octavie?

Koronakríza zmenila plány snáď každému naprieč svetom. Obmedzenia v súvislosti so zamedzením šírenia nového koronavírusu nám prekazili veľkolepé plány a nemohli sme tak vycestovať na hneď niekoľko úvodných jázd s dôležitými automobilovými novinkami, ktoré na trh tento rok prichádzajú. 

Medzi ne sa nepochybne radila i nová, v poradí už štvrtá generácia českého modelu Škoda Octavia, ktorú sme si mali vyskúšať v slnečnom prostredí gréckej Kréty. O to viac nás preto potešila možnosť vyskúšať si s drobným odstupom času na jeden deň, no v domácich podmienkach a medzi prvými v Európe dizajnovo krajší, elegantnejší a najmä výbavou Style Plus nabitý variant liftback.

​Naše prvé dojmy sme nazbierali po odjazdení vyše 400 kilometrov a hneď na úvod môžeme povedať, že Octavia sa medzigeneračne opäť posunula o úroveň vyššie. Stále si však zachováva praktickosť a užívateľskú prívetivosť, hoci s mierne vyššou cenou a bohatšou výbavou. Nepochybujeme preto, že opäť pôjde o predajný trhák nielen na domácom, ale i slovenskom trhu.

Elegantný vzhľad a jedinečný interiér

Automobilka sa zrejme snažila, po pomerne kontroverznej podobe faceliftovej verzie tretej generácie modelu Octavia, vzhľad svojej očakávanej novinky zjemniť a upokojiť tak rozvírené diskusné vody. Podarilo sa jej to a najmä nami testovaná verzia liftback vo výraznom červenom lakovaní dokáže upútať pozornosť okolia. 

Predná časť je aktuálne obohatená o štíhle svetlomety, ktoré už v základe dostanete s modernou LED technológiou. Jedným z mnohých prvkov príplatkovej výbavy, ktorý by sme však pre zvýšenie bezpečnosti a komfortu odporúčali, sú Matrix LED svetlá s funkciou vyrezávania oproti idúcich vozidiel.

Smerom k zadnej časti sa strecha elegantne mierne zvažuje a klesanie je "ukončené" vekom kufra so štýlovou ostrou hranou. Pri prvom pohľade na vozidlo (najmä v kombi prevedení alebo z prednej časti) si môžete Octaviu dokonca veľmi ľahko pomýliť s vyššie stojacim Superbom. 

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.