Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.05.2020, 15:31

Výkonný rodinný kombík, ktorý si obľúbia aj ženy. Získa si vás nielen svojou eleganciou

  • Nové BMW 330d Touring má elegantný vzhľad, no drieme v ňom aj športovejší duch.
  • Obľúbite si priestor i kufor, no zaplatíte slušnú sumu.
  • Prečítajte si dojmy z testovania.
Výkonný rodinný kombík, ktorý si obľúbia aj ženy. Získa si vás nielen svojou eleganciou
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

Na začiatku si dovolíme povedať jeden predsudok. Zrejme nie je veľa žien, ktoré by išli do kolien z verzií „kombi“. Jednoducho, na prvú signálnu sústavu, tento typ áut nemusí najprv pôsobiť prvoplánovo príťažlivo. Je skôr rozvážne a dôstojné. Po týždni s kombíkom sme však boli skvele zohratá dvojka a auto malo pre nás neskutočný šmrnc.

Do redakcie sme dostali na týždeň nové BMW 330d Touring s pohonom všetkých štyroch kolies. Nebudeme klamať, pri prvom zoznamovaní sme si s rešpektom pozreli väčšie rozmery tohto auta. Skoro päť metrov na dĺžku rozhodne nepatrí k skladným autíčkam do mesta. Zobrali sme to však ako výzvu a vydali sme sa na prvú cestu.

​Nižší posed nám tiež príliš veľa sebavedomia nedodal. Pohľad do spätného zrkadla skrz deliacu sieťku medzi kufrom a zadnými sedadlami pritom stále pripomínal, že sa vezieme v niečom väčšom. Po počiatočných kilometroch sme však cítili, že auto sa po ceste pohybovalo s elegantnou ľahkosťou a tuhšie baworácke riadenie sa postaralo o to, aby auto zatáčalo a pohybovalo sa so železnou presnosťou a maximálne rýchlou odozvou. S každým ďalším kilometrom sme si boli za volantom čoraz istejší.

Objemnejší veniec volantu, veľmi dobre sediaci podvozok a 265 slušných nemeckých koní – to všetko nejako začalo tvoriť maximálne príjemný celok. Z počiatočného stresu spojeného s parkovaním či cúvaním sa stala rutina a či už bolo treba zaparkovať pozdĺžne alebo na preplnenom parkovisku, všetko sa dalo zvládnuť s obratnosťou, akú majú o niečo menšie sedany. 

Dizajn sme si zamilovali

Dojem z dizajnu sme mali celkovo veľmi dobrý. Ak ste fanúšikom zväčšených ladviniek, ktoré BMW začalo tlačiť do popredia nie len na svojich nových sedmičkových modeloch, potom s výzorom vozidla nebudete mať problém. Auto je inak pomerne konzervatívne, nenájdete na ňom príliš exotické previsy či spoilery.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 79% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.