Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.05.2020, 08:20

Dospelé auto v mini balení. Najmenší Hyundai dokáže poriadne čarovať

V redakčnom teste sme sa bližšie pozreli na kórejského zástupcu triedy miniáut od značky Hyundai.

Dospelé auto v mini balení. Najmenší Hyundai dokáže poriadne čarovať
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Nie je novinkou, že športovo-úžitkové autá sú aktuálne v kurze. Na opačnom konci však stojí segment mestských miniáut, ktorý už roky zaznamenáva nižšiu popularitu, no stále si nachádza svojich zarytých priaznivcov.

Kórejský výrobca preto nedávno obohatil svoju ponuku na Slovensku o novú, v poradí už tretiu generáciu svojho najmenšieho modelu Hyundai i10. Ako tvrdí samotná automobilka, práve prichádzajúca nová generácia má posunúť úroveň a byť najvybavenejším, najbezpečnejším a najprepracovanejším vozidlom svojej triedy.

​Sú to pomerne odvážne slová a aby model zaujal, aj keď v trochu upadajúcom a nie práve hojne zastúpenom segmente A, bude musieť svoj vrúcny opis v tlačových správach obhájiť. Hyundai i10 je pritom pre značku naozaj dôležitý, keďže je jedným z jej historických základov rastu obľuby v Európe.

Prekvapivo priestranný

V tomto segmente je už akýmsi zaužívaným pravidlom, že rozmerovo kompaktnú karosériu zdobia „pastelové“ farby a množstvo hravých prvkov. Hyundai i10 síce svojím zovňajškom vyžaruje mladého športového ducha, ale zároveň dizajnéri dbali na to, aby vozidlo nepôsobilo až príliš odviazane.

Dynamicky strihaný dizajn tak dotvára v športovo tvarovanej prednej časti len charakteristické štýlové guľaté denné svietenie, široká maska chladiča a nové úzke stretávacie svetlomety. Dbalo sa aj na detaily, preto zadnú časť zdobia na C stĺpiku decentné označenia i10.

Jednoduchosť v kombinácii s príťažlivými farebnými kombináciami strechy a zvyšku karosérie (celkovo 22 farebných variantov) z nášho pohľadu funguje veľmi dobre. Najväčšie zastúpenie v tomto segmente tvoria síce zákazníci v dôchodkovom veku, avšak svieži vzhľad a malé rozmery by mohli prilákať aj mladých začiatočníkov s čerstvým vodičákom či nežné pohlavie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.