Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.05.2020, 08:20

Dospelé auto v mini balení. Najmenší Hyundai dokáže poriadne čarovať

V redakčnom teste sme sa bližšie pozreli na kórejského zástupcu triedy miniáut od značky Hyundai.

Dospelé auto v mini balení. Najmenší Hyundai dokáže poriadne čarovať
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Nie je novinkou, že športovo-úžitkové autá sú aktuálne v kurze. Na opačnom konci však stojí segment mestských miniáut, ktorý už roky zaznamenáva nižšiu popularitu, no stále si nachádza svojich zarytých priaznivcov.

Kórejský výrobca preto nedávno obohatil svoju ponuku na Slovensku o novú, v poradí už tretiu generáciu svojho najmenšieho modelu Hyundai i10. Ako tvrdí samotná automobilka, práve prichádzajúca nová generácia má posunúť úroveň a byť najvybavenejším, najbezpečnejším a najprepracovanejším vozidlom svojej triedy.

​Sú to pomerne odvážne slová a aby model zaujal, aj keď v trochu upadajúcom a nie práve hojne zastúpenom segmente A, bude musieť svoj vrúcny opis v tlačových správach obhájiť. Hyundai i10 je pritom pre značku naozaj dôležitý, keďže je jedným z jej historických základov rastu obľuby v Európe.

Prekvapivo priestranný

V tomto segmente je už akýmsi zaužívaným pravidlom, že rozmerovo kompaktnú karosériu zdobia „pastelové“ farby a množstvo hravých prvkov. Hyundai i10 síce svojím zovňajškom vyžaruje mladého športového ducha, ale zároveň dizajnéri dbali na to, aby vozidlo nepôsobilo až príliš odviazane.

Dynamicky strihaný dizajn tak dotvára v športovo tvarovanej prednej časti len charakteristické štýlové guľaté denné svietenie, široká maska chladiča a nové úzke stretávacie svetlomety. Dbalo sa aj na detaily, preto zadnú časť zdobia na C stĺpiku decentné označenia i10.

Jednoduchosť v kombinácii s príťažlivými farebnými kombináciami strechy a zvyšku karosérie (celkovo 22 farebných variantov) z nášho pohľadu funguje veľmi dobre. Najväčšie zastúpenie v tomto segmente tvoria síce zákazníci v dôchodkovom veku, avšak svieži vzhľad a malé rozmery by mohli prilákať aj mladých začiatočníkov s čerstvým vodičákom či nežné pohlavie.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 73% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.