Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.05.2020, 11:41

Skvele zvládnuté SUV od Mazdy. Naozaj je to benzín so spotrebou diesela?

Dizajnom, jazdou či použitými materiálmi v interiéri ide o skutočne vydarené auto. Ako je na tom však najväčšie lákadlo v podobe "revolučného" motora?

Skvele zvládnuté SUV od Mazdy. Naozaj je to benzín so spotrebou diesela?
Zdroj: Youtube/TopSpeed.sk

V tomto videoteste spoznáte hneď dve zaujímavé novinky. Bližšie sa zoznámite s jedným z najnovších typov značky Mazda, ktorým je stredne veľké  športovo-úžitkové vozidlo označené CX-30, avšak okrem toho aj s osadeným unikátnym motorom.

Ide o agregát, komerčne známy ako Skyactive-X, ktorý síce spaľuje výhradne benzín, no nezriedka pracuje v režime, ako keby to bol "nafťák".

 Automobilka informuje, že by malo byť možné dosiahnuť skutočne veľmi dobré hodnoty spotreby paliva, ktoré sú porovnateľné s úspornými dieselovými motormi.

Mimochodom, novinka stojí v základe od 23-tisíc eur, avšak vo verzii 2,0 Skyactiv-X 132 kW, výbave GT Plus a so šesťstupňovým automatom sa štartovací stupienok zvýši na sumu od 32 640 eur.

Test modelu Mazda CX30 Skyactive-X teda podrobnejšie predstaví a zhodnotí nielen tvarovo veľmi vydarené rodinné auto, ale odpovie aj na spomínanú zásadnú otázku, či sa krásna teória benzínového motora so spotrebou nafťáku podarila aj v praxi.

Pripravené v spolupráci s TopSpeed.sk.