Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.04.2020, 08:22

Štýlový kríženec od Audi. Našlo sa však aj niekoľko drobných nedostatkov

Novinka s označením Q3 Sportback mieri na mladú klientelu svojim štýlovým zovňajškom. Našlo sa aj pár nedostatkov, ktoré by sme zmenili.

Štýlový kríženec od Audi. Našlo sa však aj niekoľko drobných nedostatkov
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Na vlnu športovo-úžitkových vozidiel už nastúpil azda každý známy výrobca automobilov na svete. Niet sa čomu čudovať, dopyt po týchto vozidlách je veľký a tak automobilky prichádzajú so stále ďalšími a ďalšími modelmi na zvýšenom podvozku. Medzi prvými však vstúpila do vôd štýlovejších variant pod pojmom SUV-kupé značka BMW s automobilom X6.

Naopak posledná z trojice nemeckej prémie priniesla model so zrezanou strechou Audi v podobe bratislavskej "Q-osmičky". Zdá sa však, že práve kvôli oneskoreniu dokázala automobilka vychytať chyby konkurentov a priniesť tak vynikajúce SUV-kupé, ktoré nestráca na svojej praktickosti.

​Ide o vlajkovú loď, avšak do ponuky nedávno pribudol aj ďalší člen tohto štýlového a populárneho segmentu kupéčok - Q3 s prívlastkom Sportback. Aký v nás zanechala novinka dojem po týždni redakčného testovania?

Dizajnová a technologická bomba

Niet pochýb o tom, že Audi Q3 Sportback v uliciach priláka pozornosť okolia. Zásluhu na tom má okrem naozaj veľmi dobre zvládnutého dizajnu so skosenou strechou smerom k zadnej časti i farba testovacieho kúska, ktorá žiarila na míle ďaleko. Popravde, k vozidlu sa hodí nielen opticky, ale aj kvôli jeho charakteru.

Hravé Audi Q3 Sportback totiž mieri najmä na mladú klientelu, ktorá ocení odlišnosť, automaticky pribalenú k autu. Prednej časti dominujú vynikajúce Matrix-LED svetlomety, ktoré na trhu hľadajú konkurenciu len ťažko, svietia vynikajúco a rovnako spoľahlivo fungoval aj systém aktívneho vyrezávania svetelného lúča.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 73% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.