Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.04.2020, 08:02

Zabudnite na limuzíny. Vyskúšali sme "prezidentský" Mercedes aj pre rodinu

Keď sa povie luxus, mnohí si predstavia len nablýskané SUV či limuzíny, ktoré vyžívajú prominentní ľudia. Našli sme však aj iného zástupcu.

Zabudnite na limuzíny. Vyskúšali sme "prezidentský" Mercedes aj pre rodinu
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Vedeli ste že vítanou alternatívou pre dnes módne športovo-úžitkové vozidlá môžu byť napríklad aj minibusy? Na súčasnom trhu možno nájsť modely tohto segmentu, ktoré svojím vzhľadom nijak výrazne nezaujmú svoje okolie, no potom sú tu aj také, ktoré už na prvý pohľad pôsobia skutočne reprezentatívne.

Do tejto skupiny patrí nepochybne i Mercedes-Benz triedy V, najmä po absolvovaní nedávnej "omladzovacej kúry". A to ešte neviete, čo vás čaká vo vnútri tejto špičkovej verzie.

Nepotrebný, alebo vítaný?

Facelift "Véčka" bol pre mnohých možno zbytočný, no keď sa lepšie pozrieme na zmeny, tak sú nové detaily naozaj potrebné a vítané. Zmenou si totiž prešli nielen predné svetlá s odlišnou vnútornou grafikou, ale aj nárazník dotvárajúci príjemný dojem z dizajnu exteriéru.

Omnoho viac sa toho však zmenilo v interiéri, ktorý bol prepracovaný a môže získať aj najnovšiu verziu inteligentného infotainment systému MBUX s podporou hlasového ovládania a možnosti ovládať systém zo zadných sedadiel. Naša testovaná verzia ho však vo výbave zahrnutý nemala, nakoľko sa táto opcia sprístupnila v ponuke len nedávno.

Vodič sedí na pohodlnom sedadle, ktoré je spolu so spolujazdcovým odvetrávané i vyhrievané. Dobrý výhľad zaisťujú veľké okná a vyšší posed, ktorý zlepšuje aj nastupovanie a vystupovanie. Zlepšilo sa spracovanie materiálov a jednotlivých dielov, pôsobia kvalitnejšie a nechýba dostatok úložných priestorov.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 76% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.