Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.02.2020, 07:35

Mestský Seat vhodný aj pre rodiny. Dokáže poriadne klamať telom

Bližšie sme sa pozreli na akčnú edíciu kompaktného modelu Ibiza, ktorý už pomaly čaká na príchod svojej novej generácie.

Mestský Seat vhodný aj pre rodiny. Dokáže poriadne klamať telom
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Ibiza nie je len príjemná slnečná destinácia, ale ide zároveň o model vozidla, ktorý je pre španielsku automobilku stále veľmi dôležitý. A platí to napriek modernej vlne športovo-úžitkových áut. Niet sa čomu čudovať, Ibiza sa v aktuálnej generácii môže pýšiť vynikajúcimi jazdnými vlasnosťami a ani po rokoch na trhu nevyzerá zle.

Výrobca však „na staré kolená“ chce tento praktický mestský model zviditeľniť a zatraktívniť pre prípadných záujemcov. Prináša edíciu Black Limited, v ktorej sme tohto nie práve najpopulárnejšieho zástupcu B segmentu vyskúšali. Aký zanechal dojem?

Kontrast, ktorý upúta

Na cestách Ibizu často vidieť, a to najmä v mestskej premávke, ktorá má byť jej primárnym domovom. Prevedenie s prívlastkom FR pôsobí dynamickejšie a v edícii Black Limited prináša ešte aj niečo navyše.

V našom prípade ide o biele lakovanie karosérie, ktoré dopĺňajú kontrastné čierne doplnky v podobe 18-palcových diskov kolies, spätných zrkadiel, strešného spojlera, horizontálnej linky na piatych dverách, vystúpenej linky na prahoch či čierneho zadného difúzora medzi dvojicou koncoviek výfuku.

Ako je to už dnes v móde, sú to len plastové falošné otvory a reálne ukončenie výfuku je šikovne ukryté za nárazníkom. Na začiatok teda novinka upúta svojím zovňajškom a následne vás prekvapí priestranným interiérom.

Vďaka svojej robustnosti dokáže uspokojiť aj potreby menšej rodiny – na dĺžku meria 4 059 milimetrov, šírka je 1 780 milimetrov, výška 1 444 milimetrov a rázvor dosahuje 2 564. Batožinový priestor poskytne priemerných 355 litrov s pomerne vyššou nakladacou hranou.

Zdroj: HN/Radoslav Petrík

​Rozmery zabezpečujú dostatok miesta nielen pre predných, ale aj pre zadných pasažierov. Samozrejme, nemožno čakať extrémnu veľkorysosť, problémom nebude pre dospelých na zadných sedadlách cestovanie ani na dlhšie trasy. Športový punc vnukol výrobca prístrojovej doske, ktorá je doplnená o červené prešívanie a nájdeme ho tiež na dverách, ručnej brzde, multifunkčnom volante či páke manuálnej prevodovky.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 62% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.