Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.02.2020, 15:03

Vyskúšali sme Peugeoty, ktoré pomôžu v boji s emisiami. Jeden dokázal poriadne prekvapiť

Na medzinárodnej jazdnej prezentácii sme dostali do rúk elektrický model e-2008 a plug-in hybridnú 508 či 3008. Ktorá novinka prekvapila najviac?

Vyskúšali sme Peugeoty, ktoré pomôžu v boji s emisiami. Jeden dokázal poriadne prekvapiť
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Ísť na dvojdňovú dynamickú prezentáciu novinky niektorého výrobcu je vždy boj s časom. Chcete totiž vyskúšať z konkrétneho modelu čo možno najviac a priniesť tak čitateľom najviac informácií.

Predstavte si však, že počas dvoch dní osedláte až tri či štyri modely - tak to bolo aj v prípade elektrifikovaných vozidiel francúzskeho Peugeotu. 

​Nie je to myslené v zlom, práve naopak - automobilka uvádza tieto novinky súčasne a nasádza ich v boji proti prísnym emisným limitom, tak prečo ich nevyskúšať spolu a nezískať tak prehľad? Vycestovali sme teda do slnečnej španielskej Barcelony, aby sme preverili kvality hybridnej 508čky, 3008čky a plne elektrického modelu e-2008 či e-208.

Posledný spomínaný sme však zámerne vynechali, keďže sme náš trnavský elektromobil testovali už na portugalských cestách. Ani v jednom prípade sme sa nezameriavali na spotrebu vozidla, nakoľko na prezentáciách sa často využíva plný potenciál auta a nejazdí sa teda ako pri bežnom využívaní modelu.

Lepšia dynamika, rovnaký dizajn

Na úvod začíname s plug-in hybridným prevedením modelu 508. Pri kráčaní k vozidlu si všímame totožný dizajn s bežnými verziami s výhradne spaľovacím motorom. Rozdielom je len nabíjací konektor na ľavej zadnej strane vozidla, pomocou ktorého sa 11,6 kWh batéria dobíja. Skvelou správou je, že batožinový priestor zostáva stále praktický a ponúka slušný objem 487 litrov v liftback prevedení či 530 litrov v praktickom kombi prevedení SW. 

Nedozvedeli ste sa všetko?

Vyskúšajte digitálne predplatné a dočítajte článok až do konca.
-89%

MIMORIADNA AKCIA

Získajte prístup ku kompletnému obsahu
len za 1 €

VYSKÚŠAŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.