Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.02.2020, 07:25

Našli sme univerzálne SUV na každý deň. Má to jeden výrazný háčik

Aj keď pred nami stojí veľké výkonné a prekvapivo praktické auto, nie je určené úplne pre každého. Prečo? To už mnohí zrejme tušia alebo nájdu v článku nižšie.

Mercedes-AMG GLE 53 4Matic+
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Nie všetko, čo vyzerá na prvý pohľad neohrabane a mohutne, musí byť vyložene pomalé a nepraktické. Dôkazom je aj nedávno testovaný model prémiovej automobilky Mercedes-AMG GLE 53 4Matic+, ktorý však okrem dlhého názvu prináša skutočne univerzálne použitie na každý deň. 

GLE je označenie pre športovo-úžitkové modely z portfólia Mercedesu, ktoré sa radia svojou veľkosťou po vlajkovom rade GLS na druhé miesto. Už tento fakt by mal zaručiť dostatočnú priestrannosť v kabíne pre piatich členov posádky. Je to však v realite naozaj tak?

Svalnatý vzhľad zaujme

Niet pochýb o tom, že model GLE v športovej verzii 53 AMG vzbudzuje rešpekt, ešte väčší, než jeho základné prevedenie. Môže za to niekoľko exteriérových prvkov, ktoré zvyšujú dynamický dojem z novinky. Radí sa sem výrazné modré lakovanie, špecifická AMG mriežka chladiča s 15 vertikálnymi rebrinami, široké blatníky a pod nimi ukryté veľké 21-palcové disky kolies s poriadne širokými pneumatikami.

Medzi štýlové, no už trochu menej praktické doplnky môžeme zaradiť kovové nášľapné prahy. Tie totiž pri nastupovaní reálne nevyužijete, namiesto toho si kvôli nim najmä v zimnom období zašpiníte nohavice. Iné je to v prípade kvarteta koncoviek výfuku v zadnej časti, ktoré dávajú nielen svojim výzorom, ale aj zvukovým prejavom okoliu vedieť, že tu nejde o „obyčajné“ prerastené SUV. Veľký palec hore si zaslúžia aj špičkové Multibeam LED svetlomety.

89% zľava na predplatné

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.