Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.02.2020, 17:24

Lexus UX ako luxusná kabelka do mesta. Štýlový crossover však nie je dokonalý

Ako dopadol týždňový test spolu s kompaktným atraktívnym crossoverom z Japonska? Nie je bez chyby, no má čo ponúknuť.

Lexus UX ako luxusná kabelka do mesta. Štýlový crossover však nie je dokonalý
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Zatúžili ste po športovo-úžitkovom vozidle? Nemohli ste si vybrať lepšie. Práve tento segment je totiž aktuálne v kurze a všetky veľké automobilky už ponúkajú minimálne jedného zástupcu, ktorý by ich v tomto smere reprezentoval. Zaradili sa sem aj netypické značky, od ktorých by ste takéto modely pred niekoľkými rokmi rozhodne nečakali.

Nuž, zákazníci si jasne diktujú dopyt a výrobcom nezostáva nič iné, než sa trendu športovo-úžitkových vozidiel prispôsobovať. Jedným z posledných hráčov, ktorý sa do týchto vôd pustil, je aj prémiová automobilka Lexus. Myslíte si teda, že sú Japonci pozadu?

​Práve naopak, dali si načas a práve kvôli tomu mohli teoreticky svoje novinky vypilovať k dokonalosti. Je to tak aj v prípade crossoveru UX? Rozhodli sme sa to zistiť v redakčnom teste, spolu s verziou 250h AWD F Sport Top.

Prvotriedne krivky i materiály

Automobilka Lexus je podľa nášho názoru zárukou odlišnosti a platí to najmä v modelmi zahltenom segmente SUV. Dnes už je ponuka týchto áut, často len hatchbackov na vyššom podvozku, viac než veľká a priniesť niečo atraktívne a iné než konkurencia je pomerne vzácne. Samozrejme, niekomu sa môže zdať dizajn novinky UX a vlastne všetkých ďalších súrodencov v ponuke značky až príliš výstredný.

Veď prednú časť zdobí obrovská maska chladiča v tvare presýpacích hodín, zamračené agresívne svetlomety potom karosériu opticky rozširujú a na mohutnosti má určitý podiel aj čierne oplastovanie prahov či blatníkov. Na mierne elegantnejšiu nôtu následne hrá zadok vozidla, a teda najmä vystúpené prepojené koncové svetlá, ktoré v noci vytvárajú veľmi pekný svetelný podpis. O niečo drsnejšie pôsobí model aj vďaka prevedeniu F Sport Top, ktoré doplnilo exteriér napríklad o výraznejšie otvory pre prívod vzduchu.

89% zľava na predplatné

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.