Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.01.2020, 00:00

Vyskúšali sme najväčšie Audi s raritou pod kapotou. Prišlo však o jeden titul

Po emisných škandáloch popularita naftových motorov trochu klesla, no stále majú čo ponúknuť. Dôkazom je aj modernizované SUV ingolstadtskej automobilky.

Vyskúšali sme najväčšie Audi s raritou pod kapotou. Prišlo však o jeden titul
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Po emisných škandáloch popularita naftových motorov trochu klesla, no stále majú čo ponúknuť. Dôkazom je aj modernizované SUV ingolstadtskej automobilky.

Ťažko uveriť, že už je to 15 rokov od predstavenia prvej generácie modelu Q7 od prémiovej nemeckej automobilky Audi. Presne tak, prvýkrát sa predstavila v roku 2005 na autosalóne v Los Angeles a znamenala pre výrobcu veľa.

Model bol už od prvotných myšlienok oproti koncernovému Volkswagenu Touareg viac zameraný na terén, hoci sa to mnohým pri pohľade na auto nemusí zdať.

​„Q-sedmička“ totiž vždy pôsobila luxusným, reprezentatívnym a mohutným dojmom. Veď predsa, donedávna išlo o vôbec najväčšie športovo-úžitkové auto v portfóliu značky a zároveň o vlajkovú loď segmentu v rámci automobilky. Dnes už je to inak. S príchodom štýlového SUV-kupé Q8 sa aj titul vlajkovej lode zmenil a Q7 zostalo už „len“ najväčším modelom, ktoré Audi ponúka.

Od roku 2015 na trhu pôsobí v poradí druhá generácia, počas vlaňajšieho leta sa svetu predstavila i vylepšená modernizovaná verzia, a práve tú sme si mohli v redakcii vyskúšať. Cestu za nami nemala ďalekú, veď sa vyrába v bratislavskom závode Volkswagen Slovakia. Nehovoríme však o obyčajnej novinke, ale športovom prevedení SQ7, ktoré sa spolu s klasickou verziou predstavilo.

Zmenilo sa toho viac, než sa zdá

Odlišnosti na karosérii postrehne len skutočný motoristický fanúšik či majiteľ predfaceliftovej verzie. Výrobca sa snažil mohutnú masu mierne znížiť a opticky sa mu to i podarilo. Prednú časť zdobí prepracovaná maska chladiča, odlišné sú v prípade športovej verzie SQ7 t

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.