Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.12.2019, 13:30

Jeden z posledných mohykánov. Toto auto si skalní motoristi zamilujú

Vyzdvihnúť vopred môžeme, že ohromný Lexus RC-F Track edition dokázal zajazdiť slovenský okruh SlovakaRing za 02:32,1, čo je naozaj výborný čas.

Jeden z posledných mohykánov. Toto auto si skalní motoristi zamilujú
Zdroj: TopSpeed.sk

Lexus RC-F track edition je malý reparát na skvelú tému, no trochu ťažkopádnu realizáciu klasického, veľkého, výkonného, no zároveň super luxusného a prémiového kupé. Najväčším nepriateľom pôvodnej verzie modelu Lexus RC-F so spievajúcim atmosférickým päťlitrovým V8 motorom z roku 2015 je hmotnosť.

Toto super kupé totiž váži až o 200 - 300 kilogramov viac než jeho konkurencia. Test Lexusu RC-F track edition teraz prezradí, že tento model má v rámci reparátu za sebou úspešný fitness program. To znamená plný program - váži menej, má viac výkonu a ostrejšie sprevodovanie.

Zníženie váhy dosiahol výrobca až o 80 kilogramov, špeciálne prevedenie podá väčší výkon na úrovni 341 kW (463 koní) a prevodovka má kratší stály prevod. Všetky tieto zmeny vystrelia novinku na stovku za 4,5 sekundy a poľahky sa dostane na elektronicky obmedzených 285 kilometrov za hodinu. Potrebujete vedieť viac?

O tom, ako verzia track edition funguje tam, kde ju samotné označenie doslova posiela, či dobre zatáča, brzdí, či dobre driftuje, ako sa v ňom sedí, koľko spotrebuje paliva, ako znie a mnoho ďalšieho sa dozvieš v nasledovnom komplexnom videoteste nielen zo SlovakiaRingu.

Pripravené v spolupráci s TopSpeed.sk.