Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.12.2019, 06:35

Vyskúšali sme naftové SUV od Mercedesu. Kompaktný model sa v teréne nestratí

Rozumná výbava modelu nám plne postačovala, hoci celková suma za vozidlo bola stále pomerne vysoká. Aké je nové GLC od nemeckej prémiovky?

Vyskúšali sme naftové SUV od Mercedesu. Kompaktný model sa v teréne nestratí
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Hoci model Mercedes-Benz GLC na trhu nie je dlho, podľa výrobcu bol pravý čas na jeho modernizáciu. Nezazlievame mu to, novinka totiž aktuálne prichádza v podstatne krajšej a najmä technologicky vyspelejšej podobe.

Na týždňový test sme si v redakcii prevzali rozumne nakonfigurovanú SUV verziu v motorizácii s označením 300d. Čo všetko zvláda pomerne kompaktný športovo-úžitkový automobil nemeckej prémiovky? 

Exteriérové detaily

Na prvý pohľad sa toho pri vonkajšom vzhľade vozidla veľa nezmenilo. Má rovnakú siluetu, avšak predná časť prešla kompletnou modernizáciou. Okrem prepracovaného nárazníka sú tu osadené už v základe svetlomety s LED technológiou a novým denným podpisom, pribudla odlišná veľká maska chladiča a v zadnej časti je to prepracovaný nárazník a nová grafika koncových LED svetiel. 

Celý dizajn ešte podčiarkujú chrómové doplnky, ktoré by sme však osobne radšej vynechali. Najmä na prednom nárazníku je prítomný chrómový prvok na spodnej časti, ktorý je skôr na škodu ako na osoh. Pri jazde v teréne, ktorá nemusí byť pri modeli ničím výnimočným, budete neustále tŕpnuť, či nepukne alebo či ho niekde neoškriete.

Vyzerá to teda síce pekne, luxusne, ale z praktického hľadiska je to skôr pre tých, ktorí budú SUV využívať najmä na spevnených cestách. Hoci, povedzme si pravdu, tak to aj vo väčšine prípadov bude. 

Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Kabína dospela

Interiér následne ponúkne okrem dostatočného priestoru pre predných i zadných pasažierov hlavne nové technológie. Pred vodičom nájdeme digitálny prístrojový štít, ktorý je možné prispôsobovať cez nový multifunkčný volant s dotykovými plôškami. Stred palubnej dosky tvorí potom, pre niekoho trošku nevkusne "pohodený" displej infotainemntu, ktorého grafika je však viac než dobrá.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 69% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.