Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.11.2019, 17:31

Auto pre rodinu, dobrodruhov i manažérov. Vyskúšali sme elegantný kombík skrížený s SUV

Nezľakne sa terénu, no čistokrvného offroadového jedinca nečakajte. Aj tak si nás tento štvorkolesový oplastovaný elegán od Volva získal.

Auto pre rodinu, dobrodruhov i manažérov. Vyskúšali sme elegantný kombík skrížený s SUV
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Pred časom boli športovo-úžitkové modely výsadou len niektorých výrobcov, dnes má však v ponuke SUV takmer každá automobilka. Napríklad aj Lamborghini či Rolls-Royce, ktorí boli donedávna ich odporcami. Jednoducho, trend je nezastaviteľný a dnes hrá v prospech väčších vozidiel na vyšších podvozkoch.

Ak však nehľadáte priamo SUVčko, no občas sa vyberiete do terénu mimo vozovky alebo radi cestujete na lyžovačky do hôr, je tu alternatíva. Podobne ako Audi, aj ďalší výrobcovia prinášajú zaujímavú kombináciu vlastností kombíka a športovo-úžitkových modelov.

​Medzi výsledok potom patrí aj novinka od Volva menom V60 Cross Country, ktorá tu je už vo svojej v poradí druhej generácií. Švédska automobilka toto pomenovanie používa od roku 2010, kedy na trh prišla vôbec prvá generácia aj tohto oplastovaného prevedenia.

Elegancia a praktickosť

Už viackrát sme v našich článkoch spomínali, že hoci je hodnotenie dizajnu pomerne subjektívna vec, podľa nás sú práve kombíky od Volva jedny z najkrajších na súčasnom trhu. Sršia eleganciou, čistými líniami a zároveň v očiach verejnosti neraz vzbudzujú rešpekt. Len tak, prirodzene. Keď sme si prišli prevziať verziu Cross Country, tento dojem sa ešte znásobil. 

Mohutne pôsobiaci kombík, hoci ide o jeho rozmerovo menšiu verziu oproti modelu V90, je obohatený o drsne pôsobiace plastové lemy blatníkov, prahov a zmenený bol predný či zadný nárazník. Okrem toho sa vozidlo zdvihlo na podvozku o 75 milimetrov, čím pôsobí ešte dominantnejšie. Zároveň si však zachováva praktickú stránku a tak nebudete mať problém s parkovaním v nákupných centrách a dvíhaním batožiny cez prehnane vysokú nakladaciu hranu ako pri niektorých SUV. 

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 66% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.