Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.10.2019, 17:20

Peugeot nás prekvapil. Trnavská novinka je paradoxne lepšia v lacnej verzii

Aké sú naše prvé dojmy po absolvovaní úvodných kilometrov s modelom Peugeot 208 a elektrickým e208?

Peugeot 208 bol vždy také sympatické milé autíčko kompaktných rozmerov, ktoré na druhú stranu nijak extra nevybočovalo z radu. Predchádzajúca generácia však bola už napríklad skutočne dizajnovo vydarená a ani dnes na cestách nepôsobí v dobrej výbave "staro".

Výroba prebiehala v trnavskej automobilke PSA a bola to ideálna voľba najmä do malých mestských uličiek, kedy nebol absolútne žiadny problém tohto "krpca" kdekoľvek zaparkovať. Nedávno však automobilka predstavila novú generáciu, ktorá dáva tej predchádzajúcej zbohom skutočne veľkolepým spôsobom. Dalo by sa povedať, že príchod bol revolučný a kvalitou sa novinka posúva výrazne vpred po vzore svojich kolegov.

Dizajn, ktorý zaujme

Vzhľad vozidla je oproti prechodcovi kompletne prepracovaný a najmä predná časť s vertikálnymi LED svetelnými pásmi si na cestách vybojuje rešpekt. Ani zadnej časti nie je čo vytknúť - charakteristické "čiaročky" v znamení škrabanca od leva zdobia grafiku koncových svetlometov. 

Za exteriérom nezaostáva ani interiér, ktorý môže zdobiť voliteľný i-Cockpit v podobe 3D digitálneho prístrojového štítu a veľkého stredového dotykového displeja infotainmentu. Tu sa zastavíme a začneme približovať nadpis článku - prečo je lepší lacnejší variant modelu? Odhliadnite teraz od faktu, že výrobca sa v kvalite materiálov skokovo zlepšil a to nielen vo vrcholných prevedeniach.

Nenechajte sa obmedzovať.

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.