Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.10.2019, 15:20

Miláčik Renaultu a zákazníkov prichádza v novom vydaní. Captur chce byť aj rodinný typ

Od roku 2013 sa na pekný dizajn, vyšší podvozok a farebnosť modelu Captur chytilo asi 1,5-milióna zákazníkov. Ingrediencie na novú generáciu sú teda jasné.

Miláčik Renaultu a zákazníkov prichádza v novom vydaní. Captur chce byť aj rodinný typ
Zdroj: Renault

Obľúbený mestský crossover sa trafil do chutí publika. Každý rok predaje rástli, vlani našlo majiteľa vyše 300-tisíc vozidiel. V Česku aj Európe je to druhý najpredávanejší Renault po modeli Clio, z ktorého technicky Captur vychádzal.

Módu malých crossoverov, teda SUV s obyčajnou technikou malého auta - takže si k veľkým kolesám a zvýšenému podvozku za pohon všetkých kolies ani nepriplatíte - vlastne vo svojej kategórii rozbiehal. Keď sa vtedy predstavil, mal jediného konkurenta, excentrického vzdialeného bratranca Nissan Juke (ten pohon 4x4 ponúka) a spoločne s ním prišiel ešte Peugeot 2008.

​Existovalo ešte predsa len o fúz väčšie Mitsubishi ASX, podľa amerického vkusu navrhnutá Kia Soul a tým vtedajší výpočet vlastne končí. Dnes je v tejto kategórii tlačenica, cez 20 súperov a medzi nimi napríklad aj Škoda Kamiq. Ak teda odhliadneme od Dacie Duster, ktorá je dodnes unikátnym vozidlom bez priamych súperov a ruku na srdce, vyzerá skvele a Capturu vlastne dosť silno konkuruje lowcostovou cenovou politikou, na ktorú sa publikum chytá.

Capture sa predáva okrem severnej Ameriky a Antarktídy viacmenej na všetkých kontinentoch, celkovo v 70 krajinách. Vyrába sa aj v Číne a teraz prichádza v úplne novom prevedení. Na novej platforme, s novou technikou, novými benzínovými motormi a dokonca aj zaujímavým hybridným prevedením z vlastnej dielne. Je tiež väčšie, čo sa prejavilo zväčšenou kabínou (viac miesta pre nohy aj v lakťoch posádky) a tiež o 81 litrov väčším kufrom (až 536 litrov).

​Veľký ťahák Renaultu sú rozsiahle možnosti hrania sa s farbami karosérie i vnútra a doplnky ponúka aj nové prevedenie: 10 farieb karosérie, štyri možnosti kontrastného lakovania strechy a tri dizajnové balíčky. Celkom to stačí na 90 rôznych kombinácií. K tomu 18 variantov materiálov a farieb v interiéri.

Veľké auto z menšieho

Capture je vlastne Renault Clio s nafúknutou karosériou na zvýšenom podvozku a veľkých kolesách. Nezastiera to, ale dizajnéri to umne zabalili tak, že vyzerá lepšie. Nová generácia malého crossoveru má vďaka nárastu rozmerov a väčšiemu kufra šancu osloviť aj zákazníkov väčšieho Kadjaru a uhrať aj rolu prvého auta do rodiny.

90% zľava na predplatné

Získajte neobmedzený prístup k objektívnemu a nestrannému obsahu teraz len za 0,9 € na mesiac.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.