Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.10.2019, 15:20

Miláčik Renaultu a zákazníkov prichádza v novom vydaní. Captur chce byť aj rodinný typ

Od roku 2013 sa na pekný dizajn, vyšší podvozok a farebnosť modelu Captur chytilo asi 1,5-milióna zákazníkov. Ingrediencie na novú generáciu sú teda jasné.

Miláčik Renaultu a zákazníkov prichádza v novom vydaní. Captur chce byť aj rodinný typ
Zdroj: Renault

Obľúbený mestský crossover sa trafil do chutí publika. Každý rok predaje rástli, vlani našlo majiteľa vyše 300-tisíc vozidiel. V Česku aj Európe je to druhý najpredávanejší Renault po modeli Clio, z ktorého technicky Captur vychádzal.

Módu malých crossoverov, teda SUV s obyčajnou technikou malého auta - takže si k veľkým kolesám a zvýšenému podvozku za pohon všetkých kolies ani nepriplatíte - vlastne vo svojej kategórii rozbiehal. Keď sa vtedy predstavil, mal jediného konkurenta, excentrického vzdialeného bratranca Nissan Juke (ten pohon 4x4 ponúka) a spoločne s ním prišiel ešte Peugeot 2008.

​Existovalo ešte predsa len o fúz väčšie Mitsubishi ASX, podľa amerického vkusu navrhnutá Kia Soul a tým vtedajší výpočet vlastne končí. Dnes je v tejto kategórii tlačenica, cez 20 súperov a medzi nimi napríklad aj Škoda Kamiq. Ak teda odhliadneme od Dacie Duster, ktorá je dodnes unikátnym vozidlom bez priamych súperov a ruku na srdce, vyzerá skvele a Capturu vlastne dosť silno konkuruje lowcostovou cenovou politikou, na ktorú sa publikum chytá.

Capture sa predáva okrem severnej Ameriky a Antarktídy viacmenej na všetkých kontinentoch, celkovo v 70 krajinách. Vyrába sa aj v Číne a teraz prichádza v úplne novom prevedení. Na novej platforme, s novou technikou, novými benzínovými motormi a dokonca aj zaujímavým hybridným prevedením z vlastnej dielne. Je tiež väčšie, čo sa prejavilo zväčšenou kabínou (viac miesta pre nohy aj v lakťoch posádky) a tiež o 81 litrov väčším kufrom (až 536 litrov).

​Veľký ťahák Renaultu sú rozsiahle možnosti hrania sa s farbami karosérie i vnútra a doplnky ponúka aj nové prevedenie: 10 farieb karosérie, štyri možnosti kontrastného lakovania strechy a tri dizajnové balíčky. Celkom to stačí na 90 rôznych kombinácií. K tomu 18 variantov materiálov a farieb v interiéri.

Veľké auto z menšieho

Capture je vlastne Renault Clio s nafúknutou karosériou na zvýšenom podvozku a veľkých kolesách. Nezastiera to, ale dizajnéri to umne zabalili tak, že vyzerá lepšie. Nová generácia malého crossoveru má vďaka nárastu rozmerov a väčšiemu kufra šancu osloviť aj zákazníkov väčšieho Kadjaru a uhrať aj rolu prvého auta do rodiny.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 64% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.