Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.10.2019, 17:25

Audi ponúka skvelú alternatívu. Rodinný kombík a SUV v jednom

Do redakcie k nám dorazilo nové Audi A6 Allroad. Čím si nás získalo auto, ktoré vyžaruje eleganciu i praktickosť?

Audi ponúka skvelú alternatívu. Rodinný kombík a SUV v jednom
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

V roku 1999 okorenila ponuku Audi a doplnila rodinu A6 terénne zameraná verzia s označením Avant Allroad, ktorá mala byť akousi nútenou odpoveďou na vtedajšie uvedenie prvých prémiových SUV od nemeckých konkurentov. Nakoniec, možno pre mnohých i poriadne prekvapivo, sa mohutnejší derivát kombíku veľmi dobre ujal a tento rok na trh prichádza jeho v poradí už štvrtá generácia.

Práve túto novinku vychádzajúcu z ôsmej generácie bežného modelu A6 sme si prevzali na týždňový redakčný test a pokúšali sa zistiť, do akej miery dokáže konkurovať ospevovaným a aktuálne populárnym športovo-úžitkovým vozidlám alebo crossoverom.

Rozpoznateľné na prvý pohľad

Nejde len o emblém na blatníkoch a prídavný offroad režim v nastaveniach vozidla. Audi A6 s prívlastkom Allroad je verzia už na prvý pohľad jednoducho rozpoznateľná. Spodné hrany karosérie totiž dopĺňa výrazné plastové lemovanie, zväčšila sa dostupná svetlá výška a z tých menej viditeľných prvkov pribudol do výbavy napríklad asistent pre zjazd z kopca.

Taktiež je možné Allroad dostať výhradne s pohonom všetkých kolies quattro, čo predznamenáva, že jazda v ľahšom teréne nebude výraznejším problémom. V našom prípade bol model dokonca v limitovanej oslavnej edícii 20 years allroad, keď pribudne biela Gletscher metalíza, čierne prvky vrátane čierneho loga vpredu i vzadu, zmizlo označenie motorizácie, zadné LED svetlá sú spojené čiernou lištou, osadené sú hliníkové nástupné lišty s podsvieteným nápisom Allroad a v kabíne pribudlo napríklad kožené čalúnenie i špecifický obklad.

Zdroj: HN/Radoslav Petrík

​Môžeme povedať, že novinka vyzerá skutočne veľmi pekne, a to najmä v kombinácii s až ohromne veľkými 21-palcovými diskami kolies. Tie však jedným dychom hneď i skritizujeme, keďže výrazne zabíjajú terénny charakter vozidla. Kto sa už len bez vrások na tvári odváži ísť s takýmto obutím mimo spevnených ciest?

Základom sú (výročná edícia) pritom 19-palcové alebo 18-palcové disky kolies, ktoré sa nám zdajú určite ako vhodnejšia voľba – aj na úkor celkového dizajnu. Opačným prípadom sú potom LED adaptívne svetlomety s pôsobivou úvodnou zapínacou grafikou, ktoré si zaslúžia za spoľahlivú funkčnosť slušnú porciu pochvaly.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 65% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.