Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.10.2019, 15:05

Vyskúšali sme "ľudový" sedan od Mercedesu. Prekvapil najmä spotrebou

Aká je lacnejšia alternatíva najmenšieho sedanu od Mercedesu-Benz a čo je schopný ponúknuť?

Vyskúšali sme "ľudový" sedan od Mercedesu. Prekvapil najmä spotrebou
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Automobilka Mercedes-Benz minulý rok rozšírila svoju ponuku o nového kompaktného člena. Vôbec prvýkrát totiž dostala Trieda A taktiež karosársku verziu sedan, ktorú sme si mohli v uplynulom týždni vyskúšať už aj v domácom redakčnom teste.

K dispozícii sme mali dokonca skutočne dostupnú verziu novinky, ktorá bola spojená s naftovým úsporným agregátom.

Elegantný brat

Predná časť je po B stĺpiky prakticky totožná s hatchbackovým súrodencom. Odlišnosti sú vidieť až v zadných partiách, ktoré pochopiteľne prešli úpravou kvôli novej karosérii. Malé "Áčko" sedan tak pôsobí honosnejším dojmom a na ceste je opticky dynamickejšie. Pri vývoji si dala automobilka záležať aj na úprave aerodynamiky, preto má sedan koeficient pre odpor vzduchu iba 0,22 Cd v porovnané s hatchbackom, ktorý má 0,25 Cd.

Naše prevedenie nemá žiadne agresívne AMG doplnky, takže navonok pôsobí auto ako len mierne športovo strihaný elegán. Jednoducho, dizajnérom sa v tomto prípade podarilo "prilepiť zadok" skutočne šikovne a sedan tak nepôsobí profil vôbec nevyvážene. Novinka má na dĺžku 4 549 milimetrov a jej rázvor dosahuje hodnotu 2 729 milimetrov, čo nie je málo.

Aj vďaka tomu je k dispozícii dostatočných 410 litrov v batožinovom priestore a na nedostatok miesta sa nebudú sťažovať ani pasažieri na predných či zadných sedadlách. Platí to nielen o priestore nad hlavou, ale aj pred kolenami, kedy si za 180 centimetrového vodiča bez problémov sadne rovnako vysoký spolujazdec.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 68% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.