Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.10.2019, 15:05

Vyskúšali sme "ľudový" sedan od Mercedesu. Prekvapil najmä spotrebou

Aká je lacnejšia alternatíva najmenšieho sedanu od Mercedesu-Benz a čo je schopný ponúknuť?

Vyskúšali sme "ľudový" sedan od Mercedesu. Prekvapil najmä spotrebou
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Automobilka Mercedes-Benz minulý rok rozšírila svoju ponuku o nového kompaktného člena. Vôbec prvýkrát totiž dostala Trieda A taktiež karosársku verziu sedan, ktorú sme si mohli v uplynulom týždni vyskúšať už aj v domácom redakčnom teste.

K dispozícii sme mali dokonca skutočne dostupnú verziu novinky, ktorá bola spojená s naftovým úsporným agregátom.

Elegantný brat

Predná časť je po B stĺpiky prakticky totožná s hatchbackovým súrodencom. Odlišnosti sú vidieť až v zadných partiách, ktoré pochopiteľne prešli úpravou kvôli novej karosérii. Malé "Áčko" sedan tak pôsobí honosnejším dojmom a na ceste je opticky dynamickejšie. Pri vývoji si dala automobilka záležať aj na úprave aerodynamiky, preto má sedan koeficient pre odpor vzduchu iba 0,22 Cd v porovnané s hatchbackom, ktorý má 0,25 Cd.

Naše prevedenie nemá žiadne agresívne AMG doplnky, takže navonok pôsobí auto ako len mierne športovo strihaný elegán. Jednoducho, dizajnérom sa v tomto prípade podarilo "prilepiť zadok" skutočne šikovne a sedan tak nepôsobí profil vôbec nevyvážene. Novinka má na dĺžku 4 549 milimetrov a jej rázvor dosahuje hodnotu 2 729 milimetrov, čo nie je málo.

Aj vďaka tomu je k dispozícii dostatočných 410 litrov v batožinovom priestore a na nedostatok miesta sa nebudú sťažovať ani pasažieri na predných či zadných sedadlách. Platí to nielen o priestore nad hlavou, ale aj pred kolenami, kedy si za 180 centimetrového vodiča bez problémov sadne rovnako vysoký spolujazdec.

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.