Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.10.2019, 00:00

Prvé kilometre so Škodou Kamiq. Aké je najmenšie SUV značky v skutočnosti?

  • Crossover českej automobilky prišiel už aj na Slovensko a my sme sa mohli v okolí Tatier presvedčiť, čo všetko novinka ponúka.
  • Skúsili sme naftovú verziu 1.6 TDI a bohatú výbavu Style s niekoľkými príplatkami. Dozviete sa tiež slovenskú cenu a prvé dojmy z vozidla.

Nielen veľké plnokrvné SUV-čka, ale aj malé crossovery zažívajú aktuálne svoje zlaté časy. Konkurencia rastie čím ďalej, tým viac a na trhu už nie je mnoho automobiliek, ktoré by vo svojej ponuke aspoň jeden model tohto segmentu nemali. Škoda odštartovala túto cestu s Kodiaqom, pokračovala Karoqom s kompaktnejšími rozmermi a teraz rozširuje ponuku o najmenšieho zástupcu SUV rodiny.

Kamiq je skôr crossover, má výhradne pohon predných kolies a stojí na rovnakom podvozku ako taktiež nedávny prírastok Scala. Samozrejme, určité zmeny v technickom smere nastali a je ich pomerne veľa. Po prvých zahraničných jazdách dostali novinári príležitosť okúsiť Kamiq aj na domácich prezentačných jazdách v okolí Tatier a my sme tam nechýbali.

Priestrannejší, no nie všade

Najviac upúta predná časť s rozdelenými hlavnými LED svetlami – tie sú umiestnené pod denným diódovým svietením. Kamiq je druhý model značky s dynamickými (načítavacími) smerovkami a oproti Scale je, pochopiteľne, vyšší, má väčšiu svetlú výšku o 39 milimetrov a taktiež odlišný vzhľad karosérie. Na obrázkoch vám však pripadá väčší než v skutočnosti.

Nie je úplne správne porovnávať Scalu a Kamiq, čo hovorí aj samotná automobilka – je to úplne nový samostatný model, žiadny kompakt na chodúľoch. Predsa len sa jemnému porovnaniu nevyhneme. Kamiq má totiž menší kufor oproti Scale o 67 litrov, čo nie každého poteší. Na druhej strane však získate vnútorný priestor pre posádku, ktorý nahráva práve novinke SUV rodiny.

90% zľava na predplatné

Získajte neobmedzený prístup k objektívnemu a nestrannému obsahu teraz len za 0,9 € na mesiac.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.