Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.10.2019, 00:00

Prvé kilometre so Škodou Kamiq. Aké je najmenšie SUV značky v skutočnosti?

  • Crossover českej automobilky prišiel už aj na Slovensko a my sme sa mohli v okolí Tatier presvedčiť, čo všetko novinka ponúka.
  • Skúsili sme naftovú verziu 1.6 TDI a bohatú výbavu Style s niekoľkými príplatkami. Dozviete sa tiež slovenskú cenu a prvé dojmy z vozidla.

Nielen veľké plnokrvné SUV-čka, ale aj malé crossovery zažívajú aktuálne svoje zlaté časy. Konkurencia rastie čím ďalej, tým viac a na trhu už nie je mnoho automobiliek, ktoré by vo svojej ponuke aspoň jeden model tohto segmentu nemali. Škoda odštartovala túto cestu s Kodiaqom, pokračovala Karoqom s kompaktnejšími rozmermi a teraz rozširuje ponuku o najmenšieho zástupcu SUV rodiny.

Kamiq je skôr crossover, má výhradne pohon predných kolies a stojí na rovnakom podvozku ako taktiež nedávny prírastok Scala. Samozrejme, určité zmeny v technickom smere nastali a je ich pomerne veľa. Po prvých zahraničných jazdách dostali novinári príležitosť okúsiť Kamiq aj na domácich prezentačných jazdách v okolí Tatier a my sme tam nechýbali.

Priestrannejší, no nie všade

Najviac upúta predná časť s rozdelenými hlavnými LED svetlami – tie sú umiestnené pod denným diódovým svietením. Kamiq je druhý model značky s dynamickými (načítavacími) smerovkami a oproti Scale je, pochopiteľne, vyšší, má väčšiu svetlú výšku o 39 milimetrov a taktiež odlišný vzhľad karosérie. Na obrázkoch vám však pripadá väčší než v skutočnosti.

Nie je úplne správne porovnávať Scalu a Kamiq, čo hovorí aj samotná automobilka – je to úplne nový samostatný model, žiadny kompakt na chodúľoch. Predsa len sa jemnému porovnaniu nevyhneme. Kamiq má totiž menší kufor oproti Scale o 67 litrov, čo nie každého poteší. Na druhej strane však získate vnútorný priestor pre posádku, ktorý nahráva práve novinke SUV rodiny.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 72% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.