Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.09.2019, 10:06

Našli sme ideálny elektromobil do mesta. Má však jednu nevýhodu

  • Nezameniteľný dizajn, veľmi dobrý manažment energie i bohatý infotainment systém.
  • Čo by sme však elektromobilu Kia e-Soul mohli vyčítať? To sa dozviete v našom teste.
Našli sme ideálny elektromobil do mesta. Má však jednu nevýhodu
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

Dizajn, ktorý vytŕča z radu. Presne to je prípad elektromobilu Kia e-Soul, ktorý spoznáte na kilometer. Je založený na svojom “bratrancovi” so spaľovacím motorom Kia Soul. Nová generácia vozidla s elektrickým pohonom však okrem familiárneho dizajnu prináša niekoľko pozitívnych zmien.

Vo vynovenom portfóliu predstavila Kia dvojicu modelov. Kým jeden obsahuje v útrobách akumulátor s kapacitou 64 kWh, druhý má menší 39,2 kWh akumulátor. My sme na testovanie obdržali variant s vyššou kapacitou, ktorá predstavuje dojazd na úrovni 452 km. S menším pritom prejdete 277 km na jedno nabitie (WLTP).

​Po dizajnovej stránke by ste určite prišli na to, že máte dočinenia so Soulom. Mimoriadne dobre však pôsobia zmeny v rámci prednej masky. Spojená línia LED svetiel pozdĺž celej prednej strany vyzerá úžasne. Škoda však, že linka na “nose” nesvieti, ale má len dekoračnú funkciu.

Špecifický dizajn

Masívnejší nabíjací otvor v prednej časti sa tiež dočkal estetickej zmeny a dostal decentnejšie a menšie dvierka v pravej prednej časti. Stále máme však zmiešané pocity z tohto riešenia, ktoré narúša dojem súmernosti pri pohľade spredu.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.