Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook

Prvé SUV českej značky zožalo po svojom príchode na trh neskutočný úspech. Pekný dizajn modelu Kodiaq Škoda neskôr obohatila aj o štýlové verzie Scout (do terénu) a Sportline (športová).

Práve druhá spomínaná priniesla dynamickejší vzhľad s niekoľkými prídavnými doplnkami či čiernym lakovaním niektorých dielov. Už vtedy sme premýšľali nad tým, ako asi bude vyzerať plnohodnotné "RS" prevedenie. 

Sklamanie?

Popravde, trošku nás pri odhalení podoby Škody Kodiaq RS mrzelo, že sa práve od variantu Sportline neodlišuje výraznejšie. Prakticky pribudli len detaily v podobe špeciálneho modrého lakovania s čiernymi prvkami, veľké (zrejme prvý krát použité) 20-palcové disky, zatmavené predné svetlá, emblém RS na prednej čiernej maske a piatych dverách alebo upravené nárazníky, pričom z toho zadného ešte vytŕča dvojica koncoviek výfuku. Pribudol aj odrazový svetelný pás pozdĺž celej zadnej časti vozidla. 

Vozidlo otestoval aj Jan Kopecký, ktorý je majster sveta v rallye (kategória WRC2):

Po týždni s novinkou však môžeme povedať, že autu z pohľadu dizajnu nič podstatné nechýba. Asi to tak malo byť a platí, že menej je niekedy viac. Žiadne spojlermi "prečačkané" vozidlo, ale príjemne dynamicky pôsobiace SUV. Nakoniec sme teda vcelku spokojní.

​Zároveň si novinka zachová i praktickosť, kedy sa nebudete báť vybehnúť aj mimo cesty. Problémom môžu byť skôr obrovské disky, ktoré doslova priťahujú všetky výtlky či iné nástrah

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.