Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.09.2019, 14:02

Vyskúšali sme športový model od Suzuki. Konkurenciu dobieha najmä zábavou

"Svišť" je také to autíčko, ktoré sa tvári milo a môžete ho využívať každý deň, no pritom je športovejšie, než si človek myslí. 

Vyskúšali sme športový model od Suzuki. Konkurenciu dobieha najmä zábavou
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Je to špecifická kategória, ktorú nevyhľadáva na trhu každý. Označenie "hothatch" zastupuje kompaktné hatchbacky, ktoré však majú pod kapotou poriadne stádo koní a pri jazde poskytujú skvelú zábavu aj menej skúseným vodičom. Patria sem zabehnuté modely ako Honda Civic Type R, Renault Mégane RS či Peugeot 308 GTI a pomerne novinka na trhu - Hyundai i30 N.

Rozmerovo bližšiu konkurenciu ako napríklad Ford Fiesta ST, Volkswagen Polo GTI však dopĺňa aj Suzuki Swift Sport. Hoci verejnosť model v tomto smere často prehliada, práve do tohto šikovného presúvadla sme sa v nedávnych týždňoch posadili a preverili jeho kvality.

​Nezapadnete

Už prvý pohľad na auto vo vás prebudí radosť. Lakovanie kričí do sveta, že majiteľ auta nechce zapadnúť k zabehnutým farbám vozidiel naokolo a chce sa odlíšiť. Okrem toho, vďaka prevedeniu auto na parkovisku naozaj ľahko nájdete. Popravde, práve takúto konfiguráciu by sme si v spojení so svižným "Svišťom" želali. Už na oko je to teda zábavné vozidlo, ktoré vyvoláva v ľuďoch emócie.

V prevedení modelu s prívlastkom "Sport" potom dopĺňajú karosériu agresívnejšie nárazníky, vytiahnuté blatníky, väčšie zliatinové disky kolies, doplnky v štýle karbónu a dvojica koncoviek výfuku v zadnej časti. Boli sme trošku sklamaný, nakoľko kanóny ukončujúce výfukové potrubie vyzerajú efektne, no žiadny prenikavý zvuk nemajú. Autu by to naozaj pristalo.

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.