Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.09.2019, 17:07

Kontroverzné SUV, ktoré vzbudzuje rešpekt. Nič väčšie dnes od BMW nekúpite

Aktuálne stojí na pomyselnom vrchole ponuky značky BMW práve model X7, ktorý dominuje nielen veľkosťou, ale i luxusom.

Kontroverzné SUV, ktoré vzbudzuje rešpekt. Nič väčšie dnes od BMW nekúpite
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, prečo si bohatí ľudia kupujú obrovské domy, ktoré v podstate ani nepotrebujú či naplno nevyužijú? Jednoducho ich chcú mať, je to investícia do budúcnosti alebo chcú okoliu ukázať: „Aha, mám na to.“ Podobne sme uvažovali pri novinke z dielne BMW, keď sme si ju prevzali a naskočili do interiéru.

Skutočne sa nájdu ľudia, ktorí potrebujú také obrovské auto? Dokážu využiť jeho potenciál a priestrannosť? Alebo im ide len o to, aby sa mohli pochváliť či vzbudzovať na cestách nespochybniteľný rešpekt? Jedno je isté, ak by zákazníci po BMW X7 netúžili, značka by sa do vývoja nepúšťala. A ako iste vieme, dnes praje svet najmä športovo-úžitkovým vozidlám.

Priestrannosť, ktorú (ne)čakáte

Dĺžka 5 151 milimetrov, šírka presne 2 000 milimetrov, výška 1 805 milimetrov a rázvor až 3 105 milimetrov. To len aby ste si vedeli hneď na úvod predstaviť, aké obrovské auto to je. BMW X7 sa však vyznačuje nielen opulentnosťou a tým, že sa radí medzi historicky najväčšie vozidlá značky v histórii (aj spomedzi konkurencie v triede), ale i peknými proporciami, kolmou prednou časťou a kontroverznou maskou chladiča.

Tá však pri osobnom stretnutí určite nepôsobí tak nevyvážene, ako sa to môže zdať na snímkach. Dominantou auta spolu s perfektnými laserovými svetlometmi nepochybne je. Celkový dizajn dopĺňa ešte množstvo lesklého chrómu a v podstate ide o limuzínu radu 7, len bola nafúknutá a zdvihnutá. Rešpekt na cestách si svojou majestátnosťou nová „X-sedmička“ nepochybne získa – najmä ak sa objaví v spätnom zrkadle pri rýchlom približovaní sa v ľavom pruhu na diaľnici.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 72% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.