Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.09.2019, 17:07

Kontroverzné SUV, ktoré vzbudzuje rešpekt. Nič väčšie dnes od BMW nekúpite

Aktuálne stojí na pomyselnom vrchole ponuky značky BMW práve model X7, ktorý dominuje nielen veľkosťou, ale i luxusom.

Kontroverzné SUV, ktoré vzbudzuje rešpekt. Nič väčšie dnes od BMW nekúpite
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, prečo si bohatí ľudia kupujú obrovské domy, ktoré v podstate ani nepotrebujú či naplno nevyužijú? Jednoducho ich chcú mať, je to investícia do budúcnosti alebo chcú okoliu ukázať: „Aha, mám na to.“ Podobne sme uvažovali pri novinke z dielne BMW, keď sme si ju prevzali a naskočili do interiéru.

Skutočne sa nájdu ľudia, ktorí potrebujú také obrovské auto? Dokážu využiť jeho potenciál a priestrannosť? Alebo im ide len o to, aby sa mohli pochváliť či vzbudzovať na cestách nespochybniteľný rešpekt? Jedno je isté, ak by zákazníci po BMW X7 netúžili, značka by sa do vývoja nepúšťala. A ako iste vieme, dnes praje svet najmä športovo-úžitkovým vozidlám.

Priestrannosť, ktorú (ne)čakáte

Dĺžka 5 151 milimetrov, šírka presne 2 000 milimetrov, výška 1 805 milimetrov a rázvor až 3 105 milimetrov. To len aby ste si vedeli hneď na úvod predstaviť, aké obrovské auto to je. BMW X7 sa však vyznačuje nielen opulentnosťou a tým, že sa radí medzi historicky najväčšie vozidlá značky v histórii (aj spomedzi konkurencie v triede), ale i peknými proporciami, kolmou prednou časťou a kontroverznou maskou chladiča.

Tá však pri osobnom stretnutí určite nepôsobí tak nevyvážene, ako sa to môže zdať na snímkach. Dominantou auta spolu s perfektnými laserovými svetlometmi nepochybne je. Celkový dizajn dopĺňa ešte množstvo lesklého chrómu a v podstate ide o limuzínu radu 7, len bola nafúknutá a zdvihnutá. Rešpekt na cestách si svojou majestátnosťou nová „X-sedmička“ nepochybne získa – najmä ak sa objaví v spätnom zrkadle pri rýchlom približovaní sa v ľavom pruhu na diaľnici.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.