Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.09.2019, 06:30

Stres, strach aj radosť. S Hondou sme porazili dopravné zápchy

„Béčkový“ vodičák a ľahko sa preštrikujete zápchou. Je to so skútrom Honda PCX skutočne také jednoduché?

Stres, strach aj radosť. S Hondou sme porazili dopravné zápchy
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Veľké množstvo áut sa v mestách prejaví najmä počas špičky. Popri tom, ako sedíte v aute v ďalšej dlhej kolóne, vedľa vás prefrčí skútrista bez väčších problémov a s úsmevom na perách. Možno si zanadávate, rozhodíte rukami, no aj naďalej sa budete posúvať párkilometrovou rýchlosťou k cieľu. Zažili sme to.

Vtom sme však dostali skvelý nápad – čo tak vyskúšať si život s týmto šikovným dvojkolesovým spoločníkom a vžiť sa tak do kože pohodových skútristov? Stačil telefonát a jeden z najobľúbenejších skútrov v Európe mal v našom kalendári svoj testovací termín dohodnutý – toto je Honda PCX 125.

Začiatky „za volantom“

Dátum pondelkového prevzatia sa blížil, radosť sa pomaličky menila na mierne obavy a nám začalo dochádzať, čo sme si to zas vymysleli. Veď nám stačí „béčkový“ vodičák, tak to určite nebude také ťažké, aj keď je to prvýkrát, vravíme si. No realita bola akosi viac stresujúca. No nič, sadáme na skúter, nasadzujeme helmu a pomaličky vyrážame.

Nie je to také zlé, pôjde to. Oproti dílerstvu je betónová plocha, kde si pre istotu vyskúšame všetky vymoženosti a najmä trochu precvičíme rozjazdy či brzdenie ešte predtým, ako sa pustíme po preplnených cestách.

Základom je nepreceňovať svoje schopnosti a ak je to možné, práve na takýchto prázdnych parkoviskách si vyskúšať správanie skútra, jeho funkcie a všetko ostatné. Keď sme si už boli trochu istejší, vydali sme sa na cestu. Vodiči sú pomerne ohľaduplní, no stále sa nájdu aj takí, ktorí vás na cestách budú ohrozovať nesprávnym predbiehaním. Prvá krátka jazda z dílerstva domov prebehla bez problémov, tie môžu nastať až pred vaším panelákom.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.