Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.09.2019, 00:01

Za volantom najluxusnejšieho SUV sveta. Vie byť aj praktickým rodinným autom

  • Na okamih sme si vyskúšali život bezstarostných boháčov, ktorí sa po Bratislave premávajú na špičkovom Rolls-Royce Cullinan.
  • V krátkom videu uvidíte aj reakcie našich kolegov, ktorí mali možnosť sa s nami zviesť.

Uvažovať o jeho kúpe môže len hŕstka vyvolených, no aj napriek tomu ide o jedno skvelé auto, ktoré je univerzálnejšie, než sa na prvý pohľad môže zdať. Rolls-Royce, ale aj niektoré ďalšie exkluzívne značky by ešte pred časom nechceli počuť nič o tom, že by do svojej ponuky zaradili vozidlá segmentu SUV.

Trend sa však zmenil a na vlnu prerastených modelov nabiehajú aj tí najväčší odporcovia. Prinútili ich k tomu požiadavky zákazníkov a podobne to bolo aj v prípade Lamborghini, Bentley, Aston Martin či britskej prestížnej značky s písmenami RR.

​Dopyt po univerzálnom aute, ktoré by stálo na pomyselnom tróne, sa stupňoval, a tak je tu model s označením Rolls-Royce Cullinan. Najluxusnejšie SUV sveta, ak sa teda rozprávame o „sériovkách“, a nie o modeloch „ušitých“ výhradne v obmedzenom počte.

Luxusná dominanta na cestách

Robustnosť je v spojení so značkou už neodmysliteľnou súčasťou a platí to nielen pri existujúcich modeloch Phantom, Ghost, Dawn, ale aj pri aktuálnej „športovo-úžitkovej“ novinke Cullinan. Prečo v úvodzovkách?

Pretože výsledok britskej automobilky sa jednoducho nedá radiť do zabehnutých segmentov alebo podradných označení, ako je SUV. Skôr ide o samostatnú a kráľovskú kategóriou, pokojne aj bez pomenovania. Veľkosťou je to však čistokrvné „esúvéčko“ na zdvihnutom podvozku, veľkých 22-palcových kolesách s úctyhodným vnútorným priestorom a luxusom.

Nad obrovskou prednou maskou sa týči známa soška Spirit of Ecstasy a celkový dizajn ešte dotvára ručne maľovaná linka na boku vozidla. Na dĺžku má 5 341 milimetrov, takže nie je najdlhšie z rodiny značky, ale navodzuje obrovský rešpekt najmä vďaka svojej výške 1 835 milimetrov.

Kabína je vyšperkovaná do posledného detailu, materiály sú na prvotriednej úrovni a rovnako aj celkové spracovanie interiéru. Čo iné čakať, však? No sú tu aj zaujímavé úkazy, ako napríklad zatvárajúca palubná doska (displej infotainmentu) alebo rozdelenie batožinového priestoru a priestoru pre zadných pasažierov sklenenou stenou.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.