Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.08.2019, 15:32

Mazda ponúka jeden z najkrajších hatchbackov na trhu. Dokonalý však nie je

Má svoje chybičky, avšak aj napriek tomu ide o skvelú voľbu, kedy si auto užijete najmä zo sedadla vodiča.

Mazda ponúka jeden z najkrajších hatchbackov na trhu. Dokonalý však nie je
Zdroj: TopSpeed (ilustračná snímka)

Auto plné kontrastov. Nie, teraz nemyslíme len kombináciu čiernej a červenej farby na novom modeli Mazda 3. Nepochybne ide o jeden z najkrajších hatchbackov na aktuálnom trhu s uhladeným a dokonale čistým dizajnom. Žiadne zbytočné otvory či iné narúšanie povrchu. 

Pod kapotou sa nachádza benzínový dvojliter SkyActiv-G bez turba, ktorý produkuje celkom 90 kW (122 koní) a je spriahnutý s manuálnou šesťstupňovou prevodovkou.

Samozrejme, model môže byť vybavený i automatickou prevodovkou, hoci len šesťstupňovou. Mimochodom, automobilka pri vozidle použila tiež mild-hybridnú technológiu a odpájanie dvoch valcov (človek o tom ani nevie).

Pred mohutnými C-stĺpikmi sa usadia na zadné sedadlá pohodlne skôr len dvaja dospelí a aj oni budú mať trochu problém pri nastupovaní - vstupný otvor je totiž pomerne malý.

​Priestoru na nohy či hlavu je však dostatok. K dispozícii je 330 litrový batožinový priestor s vyššou nakladacou hranou, takže nejde o žiadneho rekordmana a ani o dokonalé praktické auto pre rodinu.

Mazda 3 má však charakter a ten je cítiť najmä zo sedadla vodiča. Kvalitné materiály a skvelé jazdné vlastnosti, to sú hlavné slová, ktoré novinku dokážu opísať. Viac podrobností sa dozviete v kompletnej videorecenzii vyššie.

Pripravené v spolupráci s TopSpeed.sk.