Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.08.2019, 00:00

Praktickosť na prvom mieste. Citroën ponúka skvelé rodinné auto

Ak hľadáte praktické auto so zameraním na rodinu, nová generácia Berlinga môže byť pre vás ideálna voľba.

Praktickosť na prvom mieste. Citroën ponúka skvelé rodinné auto
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

V dnešnej dobe mnohí záujemcovia o rodinné či jednoducho priestranné auto krčia nosom pred MPV modelmi a radšej dajú prednosť populárnym SUV-čkam. Čo ich k tomu vedie nie je jasné, samozrejme, veľa súčasných nových športovo-úžitkových vozidiel je naozaj vydarených, no neponúknu príliš výrazné praktické možnosti.

Ak však túžite po praktickosti a rodinnom využívaní, takmer nič sa na trhu nevyrovná "mini dodávkam". Jednu, ktorá patrí medzi tie najobľúbenejšie v tomto segmente, Citroën solídne vylepšil. Privítajte teda novú generáciu modelu Berlingo.

Dizajn neurazí

Áno, jedným z dôvodom, prečo zákazníci volia radšej SUV je nepochybne dizajn. Je často oveľa atraktívnejší, než krabicovito poňatá karoséria modelov typu ako Berlingo. Ani aktuálna nová generácia však nie je na zahodenie a dizajnéri sa snažili vylepšiť aj dojem po tejto stránke. Možno nevyzerá najkrajšie z pomedzi konkurencie (za nás by pokojne mohla), pri správnej konfigurácii pôsobí naozaj pekne.

Citroën sa aj naďalej uberá svojim milým oblým štýlom a preto tu nájdeme známe "vankúše" Airbumps na bočných stranách, delené predné svetlomety, oblé detaily a charakteristické veľké okná. Je to proste klasika a v našom šedom lakovaní tiež akási nenápadná myš, s ktorou nebudete nijak vytŕčať z davu.

Interiér je vzhľadom na pomerne kompaktné vonkajšie rozmery (aspoň na pocit, vďaka koncepcii karosérie) skutočne priestranný a sťažovať sa nebude žiadny cestujúci. Vodič má na pohodlných širokých sedadlách zaistený skvelý výhľad na dianie v premávke, posed je príjemný a nepripadáte si akoby ste šoférovali dodávku.

Všetko je v podstate na dosah ruky a okrem toho, nájdeme tu i množstvo úložných priestorov. Hore na palubnej doske, v strede palubnej dosky, dvojica boxov pred spolujazcom či úložný priestor pod strechou? Jednoducho, palec hore.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.