Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.07.2019, 00:00

Bicykel vs. auto: Ako poraziť dopravné zápchy v Bratislave?

Kto sa dostane do cieľa skôr a čo rozhoduje? Pozrite si výsledok nášho redakčného testu v krátkom videu.

Množstvo áut na cestách dáva zabrať obyvateľom veľkomiest a to najmä počas kritických ranných či poobedných hodín. Mnohí už preto v Bratislave presadli na mestskú hromadnú dopravu, prípadne zvolili iný alternatívny spôsob - napríklad v podobe elektrických kolobežiek či skútrov, na ktoré nepotrebujete špeciálny vodičák. 

Tí aktívnejší sa nezľakli ani bicyklov, ktoré aktuálne môžeme na cestách hlavného mesta sledovať v hojnom počte. Niektorí však "ohýbajú" zákon podľa seba, jazdia po chodníkoch či na červený signál na svetelnej križovatke, alebo používajú prechody pre chodcov. My sme sa rozhodli proti dopravným zápcham v Bratislave bojovať a rozlúštiť, či je bicykel počas špičky skutočne lepšia voľba.

Pravidlá boli jasné - dodržiavať predpisy a čo najefektívnejšie sa dostať z Nobelovej ulice do obchodného centra a následne späť. Priznávame hneď na úvod, že cyklisti to majú v hlavnom meste občas skutočne ťažké. Vodiči sú často neohľaduplní a zázemie v podobe cyklochodníkov je stále pomerne chabé. Ako náš test dopadol? To sa dozviete vo videu vyššie.