Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.06.2019, 17:40

Mercedes ide proti prúdu. Nové "Béčko" už nie je autom pre dôchodcov

  • Na chvíľu zabudnite na športovo-úžitkové vozidlá a pripomeňme si, že na trhu sú stále aj modely segmentu MPV.
  • Nové "Béčko" od Mercedesu je jedným z nich a ponúkne naozaj veľa.
Mercedes ide proti prúdu. Nové "Béčko" už nie je autom pre dôchodcov
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Nemecký Mercedes-Benz má aktuálne až neskutočne široké portfólio ponúkaných modelov. Veď si môžete vybrať od technologicky nabitého mestského "Áčka" cez sedany, kabriolety, kombíky, SUV, pick-up, offroad v podobe "Géčka" až po úžitkové novinky rôznych veľkostí. Jednoducho, ak máte dostatok financií, zadovážiť si viete v podstate akékoľvek auto v rámci jednej značky.

Aktuálna nová generácia Mercedesu-Benz triedy B sa však neradí ani do jednej zo spomínaných kategórií, nakoľko ide o MPV model, na ktorí dnes už mnohí možno zabudli. 

​Mercedes s príchodom novej generácie "Béčka" ide tak trochu proti prúdu, keďže dnes vládnu trhom najmä crossovery a SUV, no on segment MPV pochovať nechce. Teda, novinku výrobca označuje už skôr ako Sports Tourer. Hoci predajné čísla oproti minulosti nepochybne klesli, stále sa výroba aj takéhoto automobilu zrejme oplatí. Čím vie zaujať a získať si potrebné množstvo nových majiteľov?

Hrá to na iný smer

V ponuke výrobcu je Trieda B od roku 2005 (prvá generácia) akási stálica, ktorá zdá sa vydržala aj nátlak mestských crossoverov a vo svojej novej forme prináša svieži dizajn. Majiteľ už teda rozhodne nebude počúvať hlášku typu: "To auto je len pre dôchodcov". Práve naopak, vďaka využitiu základov Triedy A sa aj "Béčko" zdá atraktívnejšie aj pre mladších záujemcov či rodinne založených zákazníkov.

Práve v tomto smere totiž dokáže ponúknuť mnohé výhody. Krabicový tvar sa zmenil, pribudli v našom prípade štíhle výkonné LED svetlomety (svietia skvele), mohutná maska chladiča a zadnú časť obohacujú najmä výrazné koncové svetlá, strešný spojler či dvojica koncoviek výfuku. Či sú reálne alebo nie asi ani netreba rozoberať. 

Na prvý pohľad teda novinka vôbec nevyzerá zle a keď sa presunieme do interiéru, nadobudnete ešte lepší pocit. Mercedes interiéry robiť jednoducho vie a aj keď naša verzia nepatrí výbavou medzi "plnku", cítiť, že sedíte v prémiovej značke auta. Obklopujú vás kvalitné materiály, dobré spracovanie a mnohí ocenia nastupovanie na "vyššie" osadené sedadlo (oproti Triede A o 90 milimetrov) so skvelým výhľadom cez pomerne veľké okná.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 51% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.