Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.06.2019, 18:02

Najkrajší Peugeot vás nepochybne dostane. Niekoľko vecí mu však chýba

Hlavnou zbraňou novinky Peugeot 508 je dizajn a interiérové vypracovanie. Zákazník si za to však priplatí.

Najkrajší Peugeot vás nepochybne dostane. Niekoľko vecí mu však chýba
Zdroj: Youtube/TopSpeed

Patrí nepochybne k dizajnovo vôbec najvydarenejším modelom francúzskej automobilky Peugeot. Reč je o novinke 508, ktorej predaj už naplno beží aj na Slovensku.

Mnohých nadchol model svojím charizmatickým vzhľadom, ktorý kombinuje elegantné krivky karosérie v štýle kupé s dynamickými prvkami. Medzi ne patria napríklad úzke predné svetlomety s dennými LED svetlami v tvare "klov" a tiež koncové svetlomety s tradičným grafickým podpisom štyroch "škrabancov".

Svieže riešenia však nechýbajú ani v interiéri, kde nájdeme sadu displejov i-Cockpit pred vodičom a v strede palubnej dosky. Niekomu môže práve vyššie umiestnenie digitálneho prístrojového štítu pri jazde nevyhovovať a samotným volantom si potom bude informácie zakrývať.

Druhým je 10-palcový displej infotainmentu, ktorý je doplnený aj o sedem hardvérových tlačidiel ovládania audiosústavy, klimatizácie a podobne. Zaujímavosťou sú dostupné masážne kožené sedadlá a množstvo najmodernejších technológií, známych z drahších modelov iných značiek.

Peugeot technikou a zástupom moderných technológii, výborným podvozkom, odhlučnením a najmä teda atraktívnym vzhľadom môže dokonca útočiť aj na prémiový segment. Ak hľadáte športové zážitky, tak budete musieť siahnuť asi po inom modeli či značke, no akúsi gráciu dokáže 508 určite zaručiť.

Je len veľká škoda skromnejšej priestrannosti a tiež absencie pohonu všetkých štyroch kolies, vďaka čomu by si novinka získala oveľa viac fanúšikov. Cena potom začína za základnú benzínovú "jednašestku" niekde v okolí hranice 30-tisíc eur, no testovaná verzia GT s príplatkami ľahko siahne až na 45-tisíc eur. Stále je tu však finančná rezerva voči prémiovým značkám, hoci by sa mierne nižšia cenovka rozhodne pekne ujala.