Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.04.2019, 13:05

Mazda ide proti prúdu. Má jedno z vôbec najkrajších malých áut na trhu

Čisté línie a charakteristická technika v útrobách novinky - to je nová Mazda 3, ktorá upútala svet najmä netradičným dizajnom.

Mazda ide proti prúdu. Má jedno z vôbec najkrajších malých áut na trhu
Zdroj: Youtube/TopSpeed

Za výnimočným dizajnom novej Mazda 3, kompaktného hatchbacku japonskej automobilky, stojí takzvaný nový jazyk Kodo. Vyznačuje sa najmä čistými líniami a celkovou súhrou všetkých kriviek novinky.

Prednú časť nezdobia žiadne okázalé otvory, prieduchy či nápadné hmlovky a viac-poschodové svetlá, ale len úzke LED svetlomety (v niektorých výbavách aj adaptívne) a tiež mohutná čierna maska chladiča s logom.

To, že Mazda ide svojou cestou je však vidieť najmä vzadu, kde budú kvôli mohutného C-stĺpiku do istej miery trpieť pasažieri na zadných sedadlách. Výhľad je z ich pozície trochu obmedzený a to isté platí aj pre vodiča, je potrebné si na túto "masu materiálu" chvíľu zvykať.

Nová "trojka" nie je skromná vzhľadom na priestrannosť, ktorú dokáže cestujúcim zabezpečiť. Na nohy je miesta dostatok, pri hlave je však už cítiť mohutné zadné stĺpiky a smerom k zadnej časti tiež stúpa/klesá linka okien.

​Čisté línie vládnu aj pri pohľade z pozície vodiča - jednoduchá palubná doska, dobré materiály a decentne spracované hardvérové tlačidlá. Ako Mazda 3 jazdí sa dozviete v kompletnej videorecenzii redakcie TopSpeed vyššie.

Pripravené v spolupráci s TopSpeed.sk.