Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.03.2019, 14:05

Test prestížneho Citroënu. Je vrcholom ponuky a prináša unikátne riešenia

Prvé domáce jazdy s novým Citroënom C5 Aircross, ktorý zásadne mení "význam" označenia a prináša nielen skvelý komfort na palube.

Test prestížneho Citroënu. Je vrcholom ponuky a prináša unikátne riešenia
Zdroj: Youtube/TopSpeed

V podstate nič luxusnejšie, väčšie a komfortnejšie od tejto značky nenájdete. Ide o vrcholný model Citroën C5 Aircross, ktorý v minulosti s takmer totožným označením predstavoval limuzínu a pohodlný kombík. Avšak dnes, vzhľadom na trend športovo-úžitkových vozidiel, patrí novinka práve do SUV segmentu. Preto aj prípona Aircross.

C5 Aircross pôsobí skutočne mohutným a robustným dojmom, pričom zadné svetlá disponujú 3D LED podpisom a totožná technika je využitá aj pri predných členených svetlometoch. Okrem toho dopĺňa vzhľad aj široká maska chladiča, ktorá je opticky spojená s čelnými svetlami a tiež zaoblená kapota. 

Pod ňou je možné nájsť dva druhy motorov - silnejší a slabší benzín, alebo rovnako silnejší a slabší diesel. Oba majú objem 1,6 litra a ponúknu kombináciu s osemstupňovým automatom alebo šesťstupňovým manuálom.

​Výkonovo ide o hodnoty 96 kW alebo 133 kW v prípade benzínových prevedení, alebo 96 kW a 130 kW pri naftovom zastúpení motorov.

Testovaný kúsok mal práve slabší dieselový agregát v spojení s osemstupňovou automatickou prevodovkou. Okrem dostatku dynamiky však ponúka nový C5 Aircross vysokú mieru komfortu (unikátne tlmiče) a tiež priestrannosti.

Veď jeho batožinový priestor má objem až 580/720 litrov a po sklopení sedadiel sa dá dokonca rozšíriť až na hodnotu 1 630 litrov. Kompletné prvé dojmy a detaily z jazdy si môžete pozrieť vo videu vyššie.

Pripravené v spolupráci s TopSpeed.sk.