Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.12.2018, 12:04

Technologická pýcha Lexusu. Limuzína s troma motormi a zaujímavosťou pod kapotou

Na chvíľu zabudnite na trojicu nemeckých "kráľov" luxusu a upriamte pozornosť na japonskú limuzínu od Lexusu.

Technologická pýcha Lexusu. Limuzína s troma motormi a zaujímavosťou pod kapotou
Zdroj: Youtube/TopSpeed

Medzi limuzíny sa nepochybne stavajú najmä traja významní zástupcovia nemeckého luxusu - Audi A8, Mercedes-Benz triedy S či BMW radu 7. No to nieje v triede všetko a mnohí zabúdajú napríklad na špičkový Jaguar XJ či taký Lexus.

Práve posledná spomínaná automobilka má v ponuke model s označením LS, ktorý konkrétne vo verzii 500h otestovala redakcia TopSpeed.sk.

Najväčšou dominantou prednej časti je rozhodne charakteristická obrovská maska chladiča s logom značky. Sekundujú jej následne aj štýlové LED svetlomety či dynamicky tvarovaný nárazník. Zaujímavé sú taktiež koncové svetlá a ich tvar či svetelný podpis.

Na dĺžku má auto viac než päť metrov a to predpovedá, že v interiéri zrejme nebude núdza o dostatok priestoru. Nesie sa pritom v znamení hnedej farby a koženom vyhotovení, ktoré umocňuje pocit luxusu, ktorý v kabíne nepochybne nájdeme.

Okrem toho, že novinku poháňa trojica agregátov, jeho motorový priestor je dokonale zakrytý plastom a s dávkou nadhľadu by japonská limuzína ani klasickú kapotu nepotrebovala.

Jednoducho, pri tomto aute radšej nechajte servisné úkony na odborníkov - vám musí postačiť len otvor pre dolievanie kvapaliny do ostrekovačov. Celú videorecenziu si môžete pozrieť vyššie, či na odkaze.

Pripravené v spolupráci s TopSpeed.sk.