Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.01.2022, 00:00

Škodovka v čižmách je skvelý univerzál. Zvláda rodinné využitie aj výlety do terénu

Hľadáte auto s vyššou svetlou výškou, no zároveň holdujete klasickým rodinným kombíkom? Riešením môže byť Octavia Scout, ktorá spája výhody SUV i bežných vozidiel do jedného balíka.

V dobe crossoverov a menších či väčších SUV je fajn sadnúť si za volant auta, ktoré spadá do ešte stále veľmi obľúbenej kategórie. Rodinné kombíky sa totiž zo sveta zatiaľ nestiahli a bola by to rozhodne chyba. Dokážu totiž veľakrát disponovať výrazne väčším vnútorným priestorom, než je to pri spomínaných športovo-úžitkových vozidlách.

A že sa s nimi nemôžete vybrať mimo bežných ciest? Aj v tomto smere už existujú riešenia, niektoré dokonca aj priamo z automobilky. Dôkazom je najnovšia generácia populárnej Octavie v sympatickom vyhotovení s prívlastkom Scout.

​A pravdupovediac, koľko z majiteľov SUV či štýlových crossoverov reálne pravidelne využíva hlavné danosti súvisiace s vyššou svetlou výškou alebo stále nie štandardne ponúkaným pohonom všetkých kolies? Tu to máte všetko pekne na zlatom podnose.

Odlišnosti, ktoré pozdvihnú odvahu

Škoda Octavia prišla v outdoorovej verzii Scout prvýkrát vo svojej druhej generácii, pokračovala v tretej a ani najnovšia štvrtá nebude o voľnočasový variant ochudobnená. Treba však dodať, že verzia je k dispozícii výhradne pre karosársky strih kombi, takže si spolu s oplastovaním a jemne zdvihnutou sve

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 78% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.