Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.12.2021, 10:35

Prvotriedny luxus i ľudové modely. Toto sú najzaujímavejšie autá, ktoré sme testovali

Pozrite si malý výber toho najlepšieho, čo nám za uplynulý rok utkvelo v pamäti z odskúšaných vozidiel.

Prvotriedny luxus i ľudové modely. Toto sú najzaujímavejšie autá, ktoré sme testovali
Zdroj: Rolls-Royce

I keď ani rok 2021 nebol ľahký a pretrvávajúca pandémia komplikovala život mnohým ľuďom či do istej miery obmedzovala spôsob testovania vozidiel najmä na zahraničných prezentáciách, podarilo sa nám v uplynulých 12 mesiacoch usadnúť do interiérov najrôznejších modelov.

Od tých najmenších po masívne SUV a minivany, od naftových po benzínové, od plne elektrických po mild-hybridné a od najlacnejších po tie najluxusnejšie. Vybrali sme desiatku najzaujímavejších a z nášho pohľadu i najlepších testovaných áut, ktoré nám v tomto roku prešli rukami.

Nezamerali sme sa pritom len na tie absolútne vrcholné, ktorých však bolo úctyhodné množstvo, ale s optikou skromnosti sme sa pozreli aj na dostupnejšie modely na slovenskom trhu a v sekcii testov redakcie HNauto. A hoci počet ľudových vozidiel pomaly klesá s ich stúpajúcou cenou, stále majú nenároční záujemcovia z čoho vyberať. 

Každé vozidlo v galérii vyššie je niečím zaujímavé, ponúka jedinečné vlastnosti a počas týždňového spolužitia nás dokázalo zaujať o štipku viac, než niektoré iné alebo sa nám s nimi len jednoducho dobre fungovalo. Už teraz máme v zásobe niekoľko ďalších testov, ktoré netrpezlivo čakajú na publikáciu a zároveň dohodnuté desiatky modelov, ktoré sa k nám ešte len v najbližších mesiacoch dostanú. 

A aj keď budúci rok 2022 bude musieť pravdepodobne ešte stále súperiť nielen s pretrvávajúcou pandémiou, najrôznejšími obmedzeniami alebo nedostatkom polovodičov pre výrobu áut, už teraz vieme vďaka dostupným informáciám o príchode skutočne zaujímavých noviniek.