Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.12.2021, 11:37

V jednoduchosti je krása. Benefity skvelého ľudového auta však kazí príplatkový prvok

Nie, nebuďte prosím povrchní a nepozerajte sa len na úvodnú fotku. Ignorovať toto auto len preto, akú má na sebe výzdobu, by bolo chybou.

V jednoduchosti je krása. Benefity skvelého ľudového auta však kazí príplatkový prvok
Zdroj: TopSpeed.sk

Test Mitsubishi Space Star skutočne nebude o jeho dizajne a exteriérovom bodykite, ale prednostiach v meste a predovšetkým jeho jednoduchej prevádzke a údržbe. Navyše nezabúdajte, že tento malý japonský hatchback si môžete kúpiť ako jedného z posledných mohykánov za menej ako 10-tisíc eur.

Základ totiž stojí dokonca len 9 390 eur a to už je čo povedať. Keď sme sa dozvedeli, že budeme mať na test Mitsubishi Space Star, nemali sme s tým najmenší problém. Áno, je to malé mestské auto, ktoré sa na diaľnice alebo dlhé cestovanie veľmi nehodí, ale radi vyskúšame hocičo.

​Človek sa pritom naučí i niečo nové a Space Star nás vážne mnoho naučil. Keď sme pri teste Seatu Ibiza chválili jednoduchosť, Space Star je ešte o dva levely ďalej. Mali sme z neho dojem, že je dokonca jednoduchší, ako nová a verejnosťou azda najviac ľudovo vnímaná Dacia Sandero, píše TopSpeed.sk.

Keď skromnosť nie je prekážkou, ale prednosťou

Z jednoduchosti tohto auta si nerobte starosti. Práve naopak. Pozerajte sa na neho ako na prostriedok schopný ponúknuť ľuďom s hlbšími vreckami dostupnú mobilitu, ktorí ale zároveň chcú nové vozidlo, pretože neveria tým ojazdeným. Space Star toto všetko do bodky spĺňa. Odvezie vás tam, kam potrebujete a bude slúžiť do roztrhania tela.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 83% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.