Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.12.2021, 00:01

Francúzska kombinácia elegancie i dynamiky. Skúsili sme najštýlovejší Renault súčasnosti

Atraktívny dizajn vás nenechá chladnými. Arkana toho však v sebe ukrýva ešte o poznanie viac, vyskúšali sme si ju v týždňovom teste.

Francúzska kombinácia elegancie i dynamiky. Skúsili sme najštýlovejší Renault súčasnosti
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

V prítmí podzemnej garáže sme prešli neďaleko nej. Letmý pohľad na auto zaparkované vo vzdialenejšom rohu presvedčil mozog, že to je BMW X4. Áno, môže sa vám to zdať absurdné, no profil tohto auta nám naozaj pripomínal menšie kupé bavorskej značky.

Na druhý deň sme sa však za autom opäť obzreli a tento raz už poriadne. Pri lepšom pohľade bol náš omyl samozrejme jasný. Išlo o Renault Arkana, francúzsku odpoveď na dopyt po type vozidiel SUV-kupé. O týždeň na to už stáli v garáži dve Arkany. Dostali sme ju totiž na test, a tak sme si ju mohli naplno vychutnať - nie len potajme na ňu nazerať.

Čistý dizajn, krásny profil

Asi žiadne auto sa nedá jednoznačne zaradiť ako mužský či ženský model. No pri Arkane sme mali subjektívny pocit, akoby bol stavaný pre jemnejšie pohlavie. Elegantné línie s jemným push-up efektom na zadku a celkový výraz vyšportovanej fitnessky nám skrátka našepkávali, že bude ozdobou každej majiteľke.

Je však možné, že dojem vzbudzovala i výrazná jedinečná oranžová farba. V redakcii HN už totiž kolega testoval aj čierne prevedenie Arkany a to by sme už klasifikovali ako viac "uni". Testovaná verzia mala vtedy pod kapotou full-hybridnú hnaciu sústavu E-TECH Hybrid 145.

​Teraz prišiel rad aj na model s vydareným 1,33-litrovým benzínovým turbomotorom 140 TCe vo výbave R.S. Line. Jeho súčasťou sú bočné lišty v sivej farbe, zadný tmavý difúzor a pozor, športový nárazník v prednej časti s integrovanou lištou z F1. Tiež sem patria pekné 18-palcové disky s označením Silverstone a už spomínaný odtieň farby Valencia. 

Musíme sa priznať, že sa nám veľmi páčilo aj typické prevedenie predných svetiel, ktoré sú opticky spojené chrómovou lištou. Podobný charakter má i zadné svietenie, pričom pásik rozdeľuje logo Renault. Dizajn skrátka považujeme za vydarený a podľa reakcií kolegov si myslíme, že v tom nie sme sami.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 79% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.