Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.11.2021, 15:35

Do hory aj do mesta. Toto je sympatický obor, s ktorým si získate rešpekt

Toyota Hilux k nám zavítala v príťažlivom bojovom prevedení. Vynovená, so zmenami na dizajne či pod kapotou chce zaujať potenciálnych kupcov.

Do hory aj do mesta. Toto je sympatický obor, s ktorým si získate rešpekt
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

“Slečna, veď to je tank,” trochu prekvapene povedal sused, keď zaparkoval auto v garáži vedľa novej Toyoty Hilux. Jeho Octaviu spoza Hiluxu ani nebolo vidieť, pričom bok po boku vyzerali na parkovisku tieto dve autá ako Dávid a Goliáš. A to Octavia ešte rozhodne nepatrí k tým najmenším vozidlám.

Nuž, nový Hilux vyzeral v nami testovanej verzii a farbe skutočne bojovo a prívlastok tank sme mu podvedome nechali až do konca testu. S viacerými autami sme si už užili pohľady a záujem verejnosti, no s týmto pickupom sme zažili najmä - rešpekt.

Vodiči nás púšťali na ceste pred seba, dávali nám prednosť a dokonca, keď sme nechtiac vbehli trochu svižnejšie do jednej z uličiek, šofér oproti idúceho auta bez použitia klaksónu len kývol a čakal, kým zase vycúvame. Áno, myslel si zrejme svoje, no najavo to nedával.

Na začiatok sme si takto dovolili zhrnúť pár čriepkov z týždňového súžitia s novou Toyotou Hilux. Ako sa celkovo choval tento obor Hulk a či “žral aj trávu pri ceste”, to sa dozviete v texte nižšie.

Atraktívny dizajn

Hilux je legenda. Vozovky či drsný terén brázdi už od roku 1968 a za ten čas stihol dobyť severný pól, Antarktídu, islandské sopky a pred dvoma rokmi vyhral náročné preteky Rely Dakar. Patrí k populárnym modelom v rámci segmentu a podľa informácií slovenského zastúpenia je zároveň na našom trhu i najpredávanejším vo svojej kategórii.

​Oproti predchodcovi prešla redizajnom celá predná časť. Aktuálne ju zdobí masívna mriežka chladiča, do ktorej sú včlenené viaceré výrazné prvky. Spolu s prednými nárazníkmi i výraznými lemami okolo kolies má Hilux široký postoj. Celkovú robustnosť podčiarkujú aj výrazné svetlá s členením, či už v prednej alebo zadnej časti. V našej výbave išlo o efektívne LED svetlá.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.