Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.11.2021, 00:00

Odvážnejší než kedykoľvek predtým. Jazdili sme s atraktívnym Francúzom

Do rúk sa nám na krátke zoznámenie dostala horúca francúzska novinka Peugeot 308 v benzínovom vyhotovení. Prvé dojmy sú skvelé.

Modelový rad 308 znamená pre automobilku Peugeot veľa a tak musela byť príprava novej tretej generácie braná skutočne zodpovedne. Má za úlohu nielen vdýchnuť čerstvý vietor do ponuky značky, ale zároveň pritiahnuť viac zákazníkov k výrobcovi i k tradičnému hatchbacku či kombíku ako takému.

„Tristoosmička“ sa síce predávala celkom slušne, no kvôli odvážnym riešeniam zostávala mnohými prehliadaná. Neprávom. Teraz chce upútať odlišnosťou ešte viac a zdá sa, že by jej to mohlo zahrať do kariet. Prvý dojem je totiž skvelý, hoci nie dokonalý.

Najkrajší z ponuky

Rozhodne môžeme o novej generácii hovoriť ako o najsympatickejšom hatchbacku na trhu, i keď ide o subjektívne hodnotenie. Uprieť sa však nedá, že dizajnové riešenie má v sebe štipku korenia a to najmä v našom najvyššom vyhotovení GT. Vtedy dostanete štandardne i prvýkrát ponúkané Matrix LED svetlá s vyrezávaním, fungujúce spoľahlivo.

Nižším stupňom sú parabolické LED-ky. Pribudli typické bočné šable denného i z časti hmlového svietenia a masívna maska s novým logom, ukrývajúcim radarovú sústavu. V kombinácii s výraznou zelenou metalízou je to recept na priťahovanie pozornosti. V spodnej časti predného nárazníka nájdeme i aktívne lamely pre prácu s termomanažment motora a aerodynamikou. Zadnej časti potom dominujú zatmavené svetlá s horizontálnou grafikou alebo v našej vyššej verzii so zošikmeným dizajnom a animáciou.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 67% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.