Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.10.2021, 00:00

Univerzálny Mercedes s „nekonečným“ dojazdom. Toto dnešné elektromobily nezvládnu

Hoci úradníci by naftový motor najradšej zniesli zo sveta, aj vďaka nemu má Mercedes-Benz triedy C vo verzii 220d našliapnuté na veľký úspech.

Univerzálny Mercedes s „nekonečným“ dojazdom. Toto dnešné elektromobily nezvládnu
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Nemecká prémiová automobilka Mercedes-Benz má dnes v ponuke ohromný zástup modelov pre uspokojenie snáď akýchkoľvek potrieb náročných zákazníkov. Od kompaktných zástupcov, cez rodinné a úžitkové autá, luxusné limuzíny až po výkonné športiaky či urastené športovo-úžitkové vozidlá. A to všetko v spaľovacích i elektrifikovaných verziách, pričom zabudnúť nemožno ani na čisté elektromobily.

Hoci sa portfólio v poslednej dobe rozrástalo aj o úplne nové modelové rady, stále sú na výber aj overené klasiky, ktoré k značke už desaťročia neodmysliteľne patria. Jednou z nich je i trieda C, ktorá teraz prichádza v úplne novej generácii, pričom chce priamo nadviazať na nemalý úspech predchodcu.

​Z neho sa predalo od uvedenia v roku 2014 viac ako 2,5 milióna kusov, čo len potvrdzuje fakt, že stále patrí k nosnému pilieru ponuky výrobcu a neplánuje s tým prestať ani do budúcna. Aj preto možno horúca novinka čerpá mnohé riešenia od top vlajkovej triedy S.

Úsporou ohúri

Z celkom rozsiahleho výberu motorizácii nám v rukách pristál vo všeobecnosti mnohými zatracovaný dieselový variant. Jednoducho, naftové motory to v dnešnej dobe tlaku na nízke emisie nemajú ľahké a to aj napriek tomu, že sú výrazne čistejšie než v minulosti. Najmä potom ak sa k motoru pridá i mild-hybridná technika a mnohé riešenia pre znižovaniu výsledných emisií.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 77% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.