Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.10.2021, 00:00

Konzervatívec v novom šate. Opel svojmu top rodinnému SUV doprial vylepšenia

Na prvú jazdu sme si z ponuky motorizácií novinky vybrali tradičnú naftovú verziu. Čo po niekoľkých hodinách za volantom hovoríme na faceliftovaný Opel Grandland?

Modelový rad Grandland X predstavuje v ponuke automobilky Opel absolútny vrchol segmentu športovo-úžitkových vozidiel. Ide o najväčšieho člena SUV rodiny a ten si po štyroch rokoch pôsobenia aktuálnej generácie na trhu nepochybne zaslúžil modernizáciu. Tá neprináša iba korektúry vzhľadu exteriéru, ale rozdiely nájdeme aj v kabíne či v samotných útrobách auta.

S novinkou sme dostali príležitosť sa osobne zoznámiť na prvých niekoľko hodinových jazdách v okolí Bratislavy, kam slovenské zastúpenie prinieslo hneď niekoľko verzií svojej pýchy. Na výber tak bol benzínový variant, plug-in hybridné prevedenie alebo obľúbený diesel.

​Áno, Opel nezanevrel na tradičný naftový pohon a dostupný bude naďalej aj vo vylepšenom Grandlande, ktorý na druhú stranu prišiel vo svojom označení o písmenko X. Podobne, ako tomu bolo nedávno u jeho menšieho súrodenca menom Crossland. Aký teda s dieselom je a kde nastali zmeny?

Modernejší dizajn i technológie

Už aj najväčší zástupca rodiny SUV dostal dnešný poznávací znak po vzore menšieho Crosslandu či štýlovej Mokky. Prednú časť teda novo tvorí široká čierna maska chladiča Opel Vizor, ktorá je lapačom mušiek a je opticky napojená na výkonné predné LED svetlomety. 

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 74% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.