09.10.2017, 23:30

Jazdili sme najluxusnejším autom na svete. Našli sme jednu chybičku

Pozrite si niečo, čo britská automobilka označuje ako najluxusnejší tovar na svete.

Jazdili sme najluxusnejším autom na svete. Našli sme jednu chybičku
Zdroj: Rolls-Royce

Pripravili sme pre vás malú ochutnávku z iného sveta. To, na čo sa pozeráte, je Roll-Royce Phantom. Je to niečo, čo britská automobilka označuje ako najluxusnejší tovar na svete. Nie auto. 

Oni ho jednoducho neporovnávajú s konkurenciou. Teda aspoň nie s tou automobilovou. Je to jednoducho umenie. Ďalšou zaujímavosťou je, že v hoteli, kde sa prezentácia odohráva, si počas pobytu jeden hosť kúpil nového Phantoma. 

Nemal nič spoločné s tým, čo sa tam odohrávalo, jednoducho ho auto zaujalo. Kým pre vás pripravujeme článok, pozrite sa, ako to vyzerá v aute za viac ako pol milióna eur. 

Čo nám prekážalo?

Nová generácia je však už o poznanie ďalšej než predchádzajúca a vadilo nám, že sa z interiéru vytratili niektoré zásadné prvky. Napríklad „maličkosti“ ako nastavovanie sedadla alebo otváranie priehradky spolujadca je už obyčajné ako v každom inom aute. V minulosti malo všetko svoje špeciálne tlačidlá, ktoré ste našli jednoducho len v Rollse. V tomto smere sa trošku vytratilo to čaro. 

Avšak všetko, čo vidíte v interiéri sa robí ručne. Z unikátneho dvera a kože. Na všetko má Rolls-Royce vlastných odborníkov. Čerešničkou na torte bolo, že samotný vzhľad auta nám opisoval šéfdizajnér automobilky - Giles Taylor, ktorý nového Phantoma navrhol. 

Viac nájdete v piatkových Hospodárskych novinách.   

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.