Martin Marinčin v drese Toronta v súboji o puk

Toronto zdolalo Detroit iba o gól, Marinčin s plusovým bodom

14.03.2016, 07:29

Hokejisti Toronta zvíťazili v zápase zámorskej NHL na ľade Detroitu 1:0 vďaka 38 úspešným zákrokom brankára Jonathana Berniera. V drese víťazov si jeden plusový bod zapísal do štatistík slovenský obranca Martin Marinčin, ktorý odohral takmer 30 minút. Slovenskí útočníci Red Wings Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo sa nepresadili, Tatar odohral vyše 16 minút, resp. Jurčo vyše 7 minút.

Pre Berniera to bolo tretie čisté konto v sezóne a dvanáste v kariére. O výhre Maple Leafs rozhodol v závere druhej tretiny Michael Grabner.

Pittsburgh zvíťazil v úvodnom zápase nedeľňajšieho programu na ľade New Yorku Rangers 5:3. Lídrom ofenzívy Penguins bol nováčik Conor Sheary, ktorý ako člen štvrtého útoku zaznamenal prvý dvojgólový zápis v profilige.

NHL - sumáre:

NEW YORK RANGERS - PITTSBURGH PENGUINS 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)

Góly: 19. Kreider (Stepan, Klein), 29. Brassard (Yandle, Stepan), 46. McDonagh (Fast, Miller) - 12. Hörnqvist (Crosby, Letang), 28. Sheary (Schultz), 36. Sheary (Kühnhackl, Fehr), 52. Cullen (Simon, Dumoulin), 60. Crosby (Kühnhackl, Rust). Brankári: Lundqvist - Fleury, strely na bránku: 27:33, 18.006 divákov.

COLUMBUS BLUE JACKETS - TAMPA BAY LIGHTNING 0:4 (0:0, 0:1, 0:3)

Góly: 26. Stamkos (Kučerov), 49. Namestnikov (Johnson), 51. Stamkos (Palát), 55. Palát (Stamkos). Brankári: Bobrovskij - Bishop, strely na bránku: 37:37, 14.701 divákov.

DETROIT RED WINGS - TORONTO MAPLE LEAFS 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Gól: 40. Grabner (Parenteau). Brankári: Mrázek - Bernier, strely na bránku: 38:27, 20.027 divákov.

Slováci v akcii:

Martin Marinčin (Toronto)    29:45 0 0 0 +1 1 0

Tomáš Tatar (Detroit)          16:07 0 0 0 0 4 0

Tomáš Jurčo (Detroit)          7:05 0 0 0 0 0 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty/

01 - Modified: 2024-04-28 05:40:57 - Feat.: - Title: Tampa s Černákom a NY Islanders odvrátili prvú hrozbu vyradenia, Boston vedie 02 - Modified: 2024-04-27 14:44:02 - Feat.: - Title: Opäť prehra. Česi porazili Slovákov v odvetnom zápase 4:1 03 - Modified: 2024-04-26 08:26:39 - Feat.: - Title: Černák si pripísal asistenciu, no Tampa je na pokraji vyradenia 04 - Modified: 2024-04-24 19:18:50 - Feat.: - Title: Nitra je novým majstrom hokejovej Tipos extraligy. Porazila Spišskú Novú ves a získala titul 05 - Modified: 2024-04-26 09:39:49 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov
28. apríl 2024 13:56