Olympiakos s Weissom dobyl Brusel

02.10.2013, 23:01

Futbalisti Olympiakosu Pireus aj s Vladimír Weissom ml. zvíťazili v zápase 2. kola Ligy majstrov 2013/2014 v Bruseli nad Anderlechtom 2:0 v C-skupine.Vedúci gól hostí dal v 17. minúte zblízka Kostas Mitroglou a ten istý hráč skóroval aj o zmene strán, keď domácim nevyšiel ofsajd-systém. Mitroglou napokon po nádhernej strele spoza šestnástky uzavrel hetrik, na ktorý potreboval 55 minút. Grécky tím získal prvé tri body v skupinovej fáze.

Futbalisti Viktorie Plzeň síce viedli v stredajšom zápase D-skupiny v Petrohrade 1:0, ale napokon prehrali s CSKA Moskva 2:3. Druhý gól hostí zaznamenal slovenský útočník Marek Bakoš. Pri treťom góle CSKA urobil hrubú chybu slovenský brankár Matúš Kozáčik, ktorý "zluftoval" malú domov od spoluhráča Radima Řezníka. Zverenci trénera Pavla Vrbu vynikajúco vstúpili do zápasu s CSKA. Už v 5. minúte napriahol spoza šestnástky Petržela, jeho strela sa so šťastím odrazila od jedného z brancov priamo k Rajtoralovi a ten z uhla mieril do odkrytej brány. Potom mal ruský brankár Akinfejev šťastie, keď podbehol center a prekvapený Kolář hlavičkoval tesne vedľa. Po štvrťhodine hry mohol zvýšiť nad 2:0 pre hostí Bakoš, ale sám pred Akingejevom zaváhal. "Domáci" sa napokon otrepali ešte v prvej polhodine. Po ľavej strane vnikol do šestnástky Honda a jeho spätnú prihrávku poslal do siete so šťastím Tošič - 1:1. V 29. minúte po rýchlom brejku obrana Plzne naivne bránila, Tošič vyzval na skórovanie Hondu a ten s prehľadom obstrelil Kozáčika - 2:1. Zápas bol otvorený aj po zmene strán, ale potom prišla v 79. minúte veľká chyba Kozáčika a bolo z toho 3:1. Hostia sa snažili až do konca, ale už stihli len znížiť na 2:3 po zaváhaní brankára Akinfejeva. Ten loptu do ohňa len jednou rukou vyboxoval do hlavy Tecla, pred prázdnou bránou potom už Bakoš nemal problém hlavičkou dopraviť loptu do siete.

V šlágri D-skupiny na štadióne Etihad vyhral Bayern Mníchov nad domácim Manchestrom City 3:0. Hostia počas celého duelu dominovali a diktovali tempo hry. Uvodný gól v drese bavorského tímum dal už v 7. minúte Frank Ribery. Francúzsky legionár zaskočil brankára Harta prízemnou strelou z 20 metrov. Po zmene strán si najskôr Müller nabehol sám na dlhú loptu od Danteho a nekrytý pohodlne skóroal. Po hodine hry Schweinsteiger vybojoval loptu v strede pola, posunul ju Robbenovi a ten slabšou pravou nohou prepálil Harta - 0:3. Čestný gól domácich dosiahol v 80. minúte technickou strelou Negredo. Tréner "citizens" Manuel Pellegrini tak ani v jedenástom mikrosúboji nezdolal súčasného kouča Bayernu Pepa Guardiolu.

Real Madrid potvrdil v zápase B-skupiny úlohu favorita, keď zvíťazil nad dánskym tímom FC Kodaň 4:0. Oba úvodné góly "bieleho baletu" zaznamenal na San Bernabeu Cristiano Ronaldo, ktorý tak má po dvoch dueloch na konte päť presných zásahov v LM. Dva góly pridal Angel di Maria. V ďalšom dueli tejto skupiny remizoval nečakane Juventus Turín s Galatasarayom Istanbul 2:2.

V stretnutí A-skupiny remizoval Šachtar Doneck doma s Manchestrom United 1:1. V 67. minúte naskočil v drese hostí do zápasu aj waleský legionár Ryan Giggs, ktorý vytvoril nový rekord súťaže, pretože nastúpil na svoj 145. zápas v Lige majstrov.

LM 2013/2014 - 2. kolo skupinovej fázy:

A-skupina:

Šachtar Doneck - Manchester United 1:1 (0:1)

Góly: 76. Taison - 18. Welbeck, rozhodoval: Královec (ČR)

Bayer Leverkusen - Real Sociedad San Sebastian 2:1 (1:0)

Góly: 45.+1 Rolfes, 90.+2 Hegeler - 52. Vela (z 11 m), rozhodoval: Karasov (Rus.)

tabuľka:

1. Manchester United 2 1 1 0 5:3 4

2. Šachtar Doneck 2 1 1 0 3:1 4

3. Bayer Leverkusen 2 1 0 1 4:5 3

4. Real S. San Sebastian 2 0 0 2 1:4 0

B-skupina:

Juventus Turín - Galatasaray Istanbul 2:2 (0:1)

Góly: 78. Vidal (z 11 m), 87. Quagliarella - 36. Drogba, 88. Bülüt, rozhodoval: Kassai (Maď.)

Real Madrid - FC Kodaň 4:0 (1:0)

Góly: 21. a 66. Ronaldo, 71. a 90. Di Maria, rozhodoval: Jug (Slov.)

tabuľka:

1. Real Madrid 2 2 0 0 10:1 6

2. Juventus Turín 2 0 2 0 3:3 2

3. FC Kodaň 2 0 1 1 1:5 1

4. Galatasaray Istanbul 2 0 1 1 3:8 1

C-skupina:

Paríž St. Germain - Benfica Lisabon 3:0 (3:0)

Góly: 5. a 30. Ibrahimovič, 25. Marquinhos, rozhodoval: Rizzoli (Tal.)

Anderlecht Brusel - Olympiakos Pireus 0:3 (0:1)

Góly: 17., 56. a 72. Mitroglou, rozhodoval: Hagen (Nór.)

D-skupina:

Manchester City - Bayern Mníchov 1:3 (0:1)

Góly: 80. Negredo - 7. Ribery, 56. Müller, 60. Robben, rozhodoval: Kuipers (Hol.), ČK: 86. Boateng (Bayern)

CSKA Moskva - Viktoria Plzeň 3:2 (2:1)

Góly: 19. Tošič, 29. Honda, 79. Řezník (vlastný) - 5. Rajtoral, 90.+1 BAKOŠ, rozhodoval: Nijhuis (Hol.)

/za hostí M. Kozáčik a M. Bakoš celý zápas, M. Ďuriš od 76. minúty/

tabuľka:

1. Bayern Mníchov 2 2 0 0 6:1 6

2. Manchester City 2 1 0 1 4:3 3

3. CSKA Moskva 2 1 0 1 3:5 3

4. Viktoria Plzeň 2 0 0 2 2:6 0

01 - Modified: 2005-07-04 10:58:00 - Feat.: 0 - Title: ČEZ sa usiluje o získanie podielu RWE v distribučnej firme SČE
01 - Modified: 2023-07-19 20:41:09 - Feat.: - Title: Vydretý, mimoriadne cenný triumf. Slovan vyhral na pôde Hesperange, hrdinami kapitán Weiss a gólman Borjan 02 - Modified: 2023-05-07 19:48:06 - Feat.: - Title: Bol to vysnívaný moment, povedal Weiss mladší po triumfe v Dunajskej Strede. Na oslavu gólu si dal dole dres 03 - Modified: 2019-11-27 21:44:06 - Feat.: - Title: Barcelona a Lipsko postúpili do osemfinále Ligy majstrov 04 - Modified: 2016-07-27 21:00:02 - Feat.: - Title: Slovenský šampión v Lige majstrov proti favoritovi bojoval, v odvete však musí vyhrať 05 - Modified: 2016-07-13 21:14:55 - Feat.: - Title: Z debakla dráma do posledných sekúnd. Slovenský šampión vstúpil do Ligy majstrov
27. apríl 2024 19:10