Halák hviezdou zápasu, Colorado valcuje ďalej (video)

23.01.2010, 07:37
Aktualizované 10.45 | V noci na sobotu pokračovalal zámorská hokejová NHL troma zápasmi, v jednom z nich sa zaskvel slovenský brankár Jaroslav Halák (na snímke).

Gólman Montrealu Canadiens vychytal svojmu tímu víťazstvo 3:1 na ľade New Jersey Devils, keď kryl 31 striel a vymenovali ho za prvú hviezdu zápasu.

Canadiens tak ukončili trojzápasovú šnúru prehier, keď dokázali zápas v Newarku otočiť. "Je to skvelý pocit vyhrať a mať dva body," citoval Haláka po zápase portál nhl.com.

"Hoci oni dali prvý gól, bojovali sme a držali sa plánu. Tím bojoval, tak som sa snažil aj ja držať puky mimo bránky a chlapci boli skvelí - väčšinu pukov som videl," uviedol ďalej slovenský brankár, ktorý o miesto v bránke Canadiens bojuje s Careym Priceom.

Na víťaznej vlne sa naďalej vezie Colorado, ktoré si pripísalo piate víťazstvo v rade, keď zdolalo Nashville 2:1. Vedenie zaistili lavínam na začiatku druhej tretiny Matt Duchene a Brandon Yip, domáci sa však napokon triasli o víťazstvo, keď po kontaktom góle Codyho Fransona predátori vytrvalo útočili.

Nashville dokonca aj vyrovnal, rozhodca však gól Patrica Hornqvista neuznal pre nedovolené bránenie brankárovi. Colorado tlak ustálo a udržalo sa pred prenasledovateľom vo svojej konferencii Vancouverom. "Sme tam, kde chceme byť, najmä keď Vancouver hrá tak dobre a doťahuje sa na nás," uviedol Duchene po zápase. V bránke Colorada stál Craig Anderson, ktorý do nej nepustil Petra Budaja.

Sedem gólov videli diváci v Edmontone, kde domáci olejári podľahli Dallasu 3:4. Slovenský obranca v drese domácich Ľubomír Višňovský patril v zápase k najvyťaženejším, odohral takmer 23 minút a na bránku Stars vyslal jednu strelu.

V zápase od začiatku viedol Dallas, najskôr 2:0, v druhej tretine 3:1, olejári doťahovali, napokon sa im aj podarilo vyrovnať, keď minútu a dve sekundy pred koncom trafil Sam Gagner. Sen o predĺžení ale domácim zmaril 23 sekúnd pred koncom James Neal.

NEW JERSEY - MONTREAL 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Góly: 6. Parise - 17. Pouliot, 25. Darcle, 52. Cammalleri. Brankári: Brodeur - Halák. diváci: 17.625.

COLORADO - NASHVILLE 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Góly: 14. Duchene, 28. Yip - 29. Franson. Brankári: C. Anderson - Rinne. diváci: 12.452.

EDMONTON - DALLAS 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)
Góly: 14. Potulny, 40. Gagner, 59. Gagner - 6. Daley, 13. Modano, 32. Benn, 60. Neal. Brankári: Dubnyk - Turco. Diváci: 16.839.

01 - Modified: 2024-05-02 11:26:04 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Dobré správy. Fehérváry posilní Slovensko, k tímu sa pripojí v pondelok 02 - Modified: 2024-05-01 06:32:00 - Feat.: - Title: Proti demonštrantom na Kolumbijskej univerzite v USA zasiahli ťažkoodenci 03 - Modified: 2024-04-30 14:43:42 - Feat.: - Title: Slovenskí hokejisti do 18 rokov suverénne porazili Nórov 11:1, postupujú do štvrťfinále 04 - Modified: 2024-04-29 12:38:42 - Feat.: - Title: Odborník hodnotí možnú repre posilu Fehérváryho: Má dobrý odhad aj kvalitné vyvážanie puku. Skrátka kvalita 05 - Modified: 2024-04-29 12:39:19 - Feat.: - Title: Daňo prihral na posledný gól sezóny. Třinec otočil finalovú sériu a oslavuje šiesty titul
03. máj 2024 05:29