Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.09.2021, 00:00

Sedeli ste za ich volantom aj vy? Spoznajte v kvíze známe autá z 90. rokov

Mnohé z modelov obsiahnutých v kvíze boli neodmysliteľnou súčasťou parkovísk na sídliskách, iné patria k trochu raritnejším. Dokážete im však priradiť názvy?

Sedeli ste za ich volantom aj vy? Spoznajte v kvíze známe autá z 90. rokov
Zdroj: Škoda Auto

Dnes už nad nimi mnohí nepochybne zlomili palicu, nedokážu ponúknuť v porovnaní s modernejšími zástupcami dostatočnú bezpečnosť a o technickom či technologickom vybavení snáď ani nemusíme hovoriť. Alebo proste skorodovali natoľko, že ich nie je možné dostať na cesty.

Nech je to akokoľvek, na rozdiel od aktuálnych nových áut na trhu mali modely, dnes už zhruba 30 rokov staré, oveľa jednoduchšie riešenia, menej elektroniky a najmä boli do väčšej miery svojské. Unikátne tvarovania tak zabezpečili slušnú pestrosť na vtedajších cestách.

Digitalizácia a taktiež aj čoraz prísnejšie bezpečnostné, emisné a mnohé ďalšie normy do istej miery zviazali výrobcom áut ruky a nezostáva im nič iné, než sa obmedzeniam podriadiť a často tiež napríklad zdieľať riešenia s inými značkami v koncerne. Taká je doba.

Vráťme sa však na chvíľu späť v čase a osviežme si pamäť snímkami známych modelov z 90. rokov, práve tie totiž hrajú hlavnú úlohu v našom kvíze. Atraktívne kupé, praktický sedan alebo dnes už zberateľsky pomerne vyhľadávaný pick-up, z ktorého sa nezachovalo veľa kusov. 

Dokážete si spomenúť na ich označenia a správne ich priradiť ku konkrétnym zobrazeným fotografiám? Otestujte sa.